cs

Lenka Kinzlová

Jmenuji se Lenka Kinzlová. Pocházím ze severočeských Teplic, ale tvořit jsem začala teprve po přestěhování do Českých Budějovic. Nejprve jsem se nechala plně pohltit vitrážemi tvořenými tiffany technikou. 

Je to úžasná práce s barevnými skly. Skla se řežou, brousí a pomocí cínování se jednotlivá sklíčka spojují do výsledných tvarů. Mohou to být jednoduché malé vitrážky nebo velké vitráže na zeď či jako výplně dveří nebo oken. Mohou to být ale také 3D objekty jako jsou šperkovnice, boxy na kapesníky či úžasné lampy. Prostě meze fantazie se nekladou. Mou vitrážovou tvorbu jste mohli vidět v Toulavé kameře na ČT1 v září 2023.

Při tvoření vitráží zbývá velké množství střepů, které jsem začala využívat do své mozaikové tvorby. Kromě mozaiek a vitráží také maluji suchým pastelem a olejem. Obě techniky miluji a stále se v oblasti malby vzdělávám na různých kurzech.

V posledních dvou letech jsem se začala zabývat také tvorbou šperků.

V neposlední řadě věnuji svůj čas kurzům tiffany techniky a mozaiky. Pomáhám tak všem, kteří vidí v barevném skle stejnou krásu jako já, aby se tuto techniku naučili a sami si vytvořili své originální designové prvky do domácností.

Kontakt:

www.vitrazetiffany.cz

Fb: www.facebook.com/kinzlovalenka