LIVE PAINTING and DANCING PERFORMANCE ´C Í R C U L O´

Autorka projektu: Andrea Ehret

Realizace: Jana Drdácká, Andrea Ehret, Ívan Guttierez

Sobota 8. 9. 2017 v 17h 

Live painting and dancing performance ´CÍRCULO´ je společným interaktivním projektem malířky a performerky Andrei Ehret, flamenco tanečnice a choreografky Jany Drdácké a hudebníka a skladatele Ivana Guttierez. Dvě ženy a jeden muž v jednom KRUHU.

Živé představení je malířsko-taneční improvizace, kde společným pojícím dramaturgickým prvkem je hudba, která dává oběma umělkyním prostor pro jejich vlastní improvizační ztvárnění a zároveň propojuje zdroj jejich inspirace a jejich energii na jevišti.

Neméně důležitým inspiračním zdrojem je i motiv kruhu. Symbolu věčnosti a věčného koloběhu, dokonalosti a jednoty...Kruh - neohraničenost a zároveň podstata života, jednota a harmonie. Kruh - symbol slunce a slunovratu. Kruh - symbol ženskosti,ženské energie, ducha a síly.

Ženský kruh v uzavřené kmenové společnosti symbolizoval sdílení na principu té nejkrásnější intimity, matky, babičky, dcery, sestry i soupeřky sjednocovalo jejich ženství a jejich osobité příběhy, které si vyprávěly a předávaly si moudro i laskavé rady.

Naše CÍRCULO uctívá ženu a jejího ducha i tělo, intuici i přirozenou moudrost, plodnost, vášeň, kreativitu.. zranitelnost a zároveň napojení na vnitřní podstatu a sílu.

CÍRCULO, to je komunikace a čistá spontánní tvorba dvou žen, přímo před zraky diváků, na jevišti...

Na začátku je nic, bílé plátno a jemné zvuky hudby. Přichází tanečnice oděna v červených šatech a malířka v černém.

Hudba se mění, komunikuje.. a tak se mění i rytmus a napojení dvou žen na jevišti, jsou spolu a přece každá sama ve svém kruhu.

Divák se velmi přirozeně napojí na energii, která Andreu a Janu doslova spaluje.

Na půl hodinky zapomenete na svět kolem a stanete se samou součástí kreativního procesu.

Výsledkem je nové dílo- plátno /200x300cm/ a nepřenosný sdílený zážitek.

DEUS EST CIRCULUS.

Foto : Ateliér Art Fest 2017, I. International Art Fair - Contemporary art 2017