Ivana Mašková, Klára Mašková

 Jmenujeme se Ivana Mašková a Klára Mašková. Jsme matka s dcerou. Hodně o nás prozrazuje naše tvorba a vášeň pro krásno. Každá do své tvorby vnášíme kus sebe, kus své osobnosti, část svých prožitků a energie. Každá jsme životem inspirována jinak. A možná i právě proto, jsme se rozhodly podělit se o svá díla společnou cestou pod značkou "livefordetails-art".


Ivana

Svoboda, radost, vděk a ztráta pojmu o čase... to jsou moje pocity, když tvořím.

Mám ráda jednoduché tvary, čisté linie a barvy. Dobře se mi s nimi žije a promítají se i do mojí tvorby. Experimentování s materiály a objevování nových možností mě baví a naplňuje energií. Stále častěji tvořím abstraktní kompozice, aby si mohl každý hrát se svojí fantazií a pokaždé objevit něco nového...

Inspiruji se lidmi a přírodou, nepřestávají mě fascinovat.

Od mala jsem malovala pro sebe a před pár lety jsem posbírala odvahu vystavit svoje 1. plátno. Pak asi po roce následovala první společná výstava s mojí dcerou, druhá, třetí... plním si svůj sen... a jsem dojatá pokaždé, když moje obrazy někoho osloví natolik, že si je vybere do svého prostoru, do svého života. Děkuji!


Klára

Miluju tvořit. Miluju tvorbou vyjadřovat svoje pocity, prožitky, názory a vidění krásna. Sdílet tohle všechno s ostatními skrze tvorbu mě neskutečně naplňuje.

Inspiruje mě jednoduchost, ve které je podle mého názoru skrytá dokonalost. Někdy je mi inspirací sama příroda, jindy je to světlo, stíny, barvy. Jindy se prolíná vše najednou. Když teď nad tím tak uvažuji, je pro mě opravdu složité popsat sebe samou a své obrazy, sochy, fotografie. Věřím, že ke každému promlouvám spíše skrze ně samotné.

Přináší mi radost, když lidi moje tvorba zaujme a chtějí jí být obklopeni. Do každého obrazu dávám kus sebe samé, kus své energie, svého vnímání a právě proto pro mě hodně znamená, koho moje obrazy oslovují. Věřím, že každý obraz má své poslání a má dotyčnému něco předat.

Více o nás a naší tvorbě se dozvíte na www.livefordetails-art.cz