Lucia Horuckova

Mgr. art. Lucia Horucková, DiS.

Je restaurátorkou papíru a fotografie a také vášnivou výtvarnicí. Absolvovala SUŠ a VOŠ Václava Hollara v Praze a Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. V průběhu studia i po něm absolvovala několik studijních a pracovních stáží v zahraničí, odkud si odnesla bohaté zkušenosti. Věnuje se vědecké publikační činnosti a své praktické dovednosti uplatňuje a testuje ve své jedinečné umělecké tvorbě. Je nositelkou několika ocenění.

Podkladem pro její obrazy jsou papíry nízké gramáže z Číny, Japonska, Thajska, Jižní Koreje, Nepálu a Bhútánu. Svou sbírku papírů nadále rozšiřuje. Autorka si většinu svých barev připravuje sama, a to z nalezených přírodních hlinek a barviv. Své vlastní recepty nadále vylepšuje. Pro efekt používá lokální "zlacení" a třpytivé flitry. Pro svou uměleckou tvorbu užívá historické fotografické techniky, a to zejména slaný proces a kyanotypii. Výsledné dílo navíc doplní o malbu nebo jej lehce koloruje na "japonský způsob".

Hlavními vyobrazenými elementy jsou především ženy, květiny a přírodní zdroje, jejichž cílem je probudit smyslnost a představivost.

Jednotlivé výjevy jsou inspirovány vizemi a zážitky, které pramení ze života autorky. Oslavuje moudrost, krásu a světlo. Tak jako koloběh vody v přírodě je i toto dílo obrazem vystihujícím věčné prolínání časů. A jeho záměrem je přinášet radost světu!

Kontakt:

web: www.luciahoruckova.eu