Lucie K. Filimonova

Lucie Kunzová Filimonova (* 23.7.1979 v Náchodě) byla od útlého věku vedena k lásce k výtvarnému umění matkou Věrou Vaisarovou. V roce 1990, tedy v jedenácti letech nad ní převzal profesionální péči Ak.mal. Ivo Švorčík. Poté absolvovala SUPŠ v Turnově jako umělecký rytec kovů (1995 -1999). Prohloubila si zde své znalosti v kresbě, malbě i plastice pod vedením Ak.soch. Pavla Brožka a Ak.soch Jaroslava Marka. Po ukončení studia pracovala jako umělecká designerka keramiky, tři roky vyučovala výtvarnou výchovu s metodikou na střední škole, soukromě pak portrét a figurální kresbu. Nyní se plně věnuje tvorbě ve svém atelieru v Mladé Boleslavi.

Středem výtvarného zájmu Lucie K. Filimonové je člověk. Je fascinována krásou těla i duše. Obdivuje dynamické funkční uspořádání, jeho tvary a křivky. Duše v těle ukrytá problikává v mihotavých okamžicích. Některé náměty k ní přicházejí ve snu. Zdálo by se že je pouze stačí zachytit na plátno. Lucie miluje dílo francouzského symbolisty Odilona Redona. V duchu symbolismu se na jejích obrazech často objevují okřídlení lidé, kteří jsou spíše Ikary, nežli anděly. S oblibou zobrazuje kompozitní bytosti, mytologické bytosti a bohy. Jsou pro ni vždy symbolem vztahu mezi světy.

Lucie má ráda ruskou portrétní školu, do jejích portrétů ale vždy vstupuje symbolika. Její portréty nejsou nikdy pouhým popisem.

Ivo Švorčík

web: www.filimonova.cz

email: Uchty@seznam.cz

instagram: luciefilimonova