cs

Lucie Procházková

Lucie Procházková, autorka především abstraktních a semi-abstraktních děl, které tvoří akrylovými a olejovými barvami a alkoholovými inkousty.

Umění se věnovala už od dětství. Navštěvovala uměleckou školu v Litvínově a poté studovala umění na pedagogické fakultě v Ústí nad Labem. Aktivně se zapojila do světa umění jako takového až s pozváním na společnou výstavu umělců v Sezimově ústí v roce 2018. Od té doby se začala umění věnovat naplno.

Sama se nejvíce našla ve směru semi-abstrakt art, kde nejčastějším námětem tvorby jsou mračna a oblaka, příroda a krajina.

Nově začala malovat alkoholovými inkousty, kde si v této tvorbě našla vlastní cestu. Tvoří abstraktní obrazy, pohrává si s vrstvením barev, které mohou připomínat průsvitnost minerálů. Toto médium používá v kombinaci s olejem a dry brush techniky pro malbu sérií nymf.

Do svých obrazů promítá své emoce, svou mysl i fantazii, povětšinou za poslechu hudby. Jedná se o spontánní a svobodnou tvorbu, kde obrazy jsou nahlédnutím do autorčiny mysli. Každý pozorovatel si tak v obraze najde to své.

Kontakt:

web: www.prochyart.eu

IG: prochazkoval