Maria Jesus Machek - Rivero

 Maria Jesus Machek - Rivero se narodila v roce 1965 v Granadě, ve Španělsku. V roce 1989 ukončila studium na "Escuela de Arte de Oviedo" (Asturie) se specializací na ilustraci.
Souběžně s vlastní tvorbou,prezentovanou na mnoha individuálních a kolektivních výstavách, se věnovala také pedagogické činnosti na své soukromé škole.
V současnosti žije a tvoří v Mariance u Bratislavy, na Slovensku, které se stalo její trvalou inspirací. Od roku 2012 je členkou sdružení "Společnost volných výtvarných umělců". Je také členkou sdružení "Krestum". Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje zejména malbě. Její tvorba se vyznačuje abstraktním pozadím harmonizujících barev s figurativními motivy, které dotváří její dílo, ve kterém převládá figurativní magický realismus s tendencí k surrealismu a fantazijní kosmovizi na impresionistické paletě.

"Jsem Španělka, ale miluji bryndzové halušky a vepřo-knedlo-zelo :-). V České republice jsem již byla několikrát, ráda spomínám na Vltavotýnske Dvorky, kde jsem měla možnost spoznat výtvarníky, kteří tam vystavovali svá díla. Prahu znám zatím jen z obrázků a médií. Vím, že je krásná a moc se na ni těším! A taky na vás!!! Nashledanou na Art Fest! Maria Jesus

webstránka : www.mariajesusrivero.sk
mail: mariajesusrivero@gmail.com
youtube: https://www.youtube.com/channel/UC-4WN00kycIvXXUea6qJYZw