Martin Šrámek

"Vítejte ve světě fantazie, na křehké hranici mezi snem a realitou, magickou nocí zde září světla vzdálených galaxií, vnímáte stopy pradávných civilizací, slyšíte ozvěnu starých bájí a mýtů, procházíte hlubokým lesem elfů a víl, obklopuje vás síla energie tajemných míst...

Je to svět tak vzdálený a přeci tak blízký, svět ukrytý kdesi hluboko v každém z nás..."

Martin Šrámek se narodil v roce 1967 ve znamení Vodnáře, žije a tvoří v Praze.

Ze všech výtvarných technik mu nejvíce učarovala široká škála možností "klasické" olejomalby. Intenzivně se věnuje studiu starých mistrovských technik, které někdy kombinuje a propojuje se současnými trendy a dalšími technikami (malba na desky, tvorba struktur, akryl atd.)

Své práce prezentoval na řadě společných i samostatných výstav a akcí u nás i v zahraničí, mimo jiné například například v Art Fusion Gallery (Miami, U.S.A.), nebo společně s rakouským uměleckým spolkem Kunst Prisma v Evropském parlamentu (Brussel, Belgie).

Jeho snové obrazy byste nalezli v soukromých sbírkách v Česku, na Slovensku, v Madarsku, Rakousku, Německu, U.S.A. a dalších zemích. Zúčastnil se takémezinárodních výtvarných sympozií v ČR, Rakousku a Madarsku.

V roce 2000 založil s názorově spřízněnými kolegy Günterem Hujberem a Petrem Válkem výtvarnou skupinu Imagika 2000. Od roku 2001 je členem výtvarného sdružení Art-kolegium.

O lidech, narozených ve vzdušném znamení Vodnáře se v astrologii říká, že mají sklony k úvahám nematerialistického typu, spějí spíše k "vyšším" duchovním cílům, mají smysl pro mystiku a tajemno ...

A také v tvorbě Martina Šrámka převládá zájem o "věci mezi nebem a zemí" - jde o jakousi snovou realitu či vize z "jiných světů". Jeho výtvarný projev lze nejspíš řadit k mystickému fantazijnímu realismu, ale nese také stopy surrealistických alegorií i symbolismu.

O své tvorbě říká: "Chtěl bych svými obrazy přenést lidi do světa, ve kterém je hranice mezi skutečností a fikcí, či snem jen velmi křehká. Realita se stává snem a sen se pozvolna mění v realitu.

Možná Vám mé obrazy budou připadat jako pohledy do jiných vesmírných světů, kde neplatí pozemské fyzikální zákony a věci, krajina či postavy nemusejí mít vždy jasný, definovaný charakter.

Možná zde naleznete i trochu tajemna či magie, ale pokud na Vás mé obrazy zapůsobí alespoň trošičku pozitivně, pak je to dobře. A jestli ne, pak doufám, že alespoň potěší Vaše oči a pohladí Vaši duši.

A o to v dnešní uspěchané době plné stresu přece nejvíc jde ..."

Martin Šrámek

www.martinsramek.eu

www.facebook.com/martinsramek.eu


Ztracená archa
Ztracená archa

Kronuv labyrint
Kronuv labyrint

Rapsodie v zelene
Rapsodie v zelene

Dračí srdce
Dračí srdce

Prolínání
Prolínání

Sen o atlantidě (předtucha)
Sen o atlantidě (předtucha)

Padajíci anděl(ka)
Padajíci anděl(ka)

Měsicní bohyně
Měsicní bohyně

Babylon 01
Babylon 01