Martina Becková

Jmenuji se Martina Becková a ráda bych vám představila to, co mi jde nejlépe, a to je malba portrétů...

Malovat jsem začala v patnácti letech, jen tak pro radost. V té době jsem navštěvovala střední školu. Malování mě velmi bavilo, ale s blížící se dospělostí mi na tuto radost zbývalo stále méně času... V mých devatenácti letech se mi narodil první syn a ve dvacetipěti letech druhý syn. Když už byli chlapci dostatečně velcí na to, aby mě mohli nechat v klidu malovat, přišla má největší životní rána, rakovina... Ve třiceti letech jsem prodělala velmi těžké období, které doprovázela následná operace, chemoterapie a spousta ozařování... Protože jsem velká bojovnice, brzy jsem se vzchopila a v nemocnici, již v době ozařování, jsem opět začala malovat... Můj nekonečný optimismus a snad i malování, mi pomohlo nad touto nemocí zvítězit. Jsem samouk. Ráda pozoruji svět kolem sebe. Maluji vše, co je krásné. Zvířata, kytky, krajinky, ale nejvíce mě zaujala lidská tvář, kterou se zabývám dodnes a která mě nikdy nepřestane přitahovat svou dokonalostí a krásou, jak v tvaru, v rysech, tak v celkové vizáži...

Ve správný čas jsem potkala skvělého člověka, svého přítele, který mi ukázal tu správnou cestu a je mi oporou v mém podnikání i v životě. Naučil mě, jak svou práci prezentovat a ukázat lidem.

V roce 2014 jsem začala pořádat kurzy malování, na kterých učím olejomalbu technikou Dry brush a Akvarel. Absolvovala jsem certifikační kurz olejomalby metodou amerického malíře Boba Rosse v Berlíně a získala certifikaci, která mě opravňuje nyní vyučovat na svých kurzech i tuto techniku.

V roce 2017 jsem založila vlastní atelier s malou galerií v Semilech, kde tvořím a také učím malovat.

Pevně věřím, že se vám má díla budou líbit a rádi navštívíte i mé další chystané výstavy naplněné obrázky lidských bytostí :-) 

Kontakt:

https://www.martinabeckova.cz

https://www.facebook.com/painterbeckova/

https://www.instagram.com/martina.beckova.watercolor/Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.