Martina Horáková

Jmenuji se Martina Horáková a pocházím z Písku a mám vystudovanou střední oděvní školu.

Kresba a malba mne provází od malička, díky mému dědečkovi, který byl velmi nadaný. Věnoval se realistické olejomalbě krajin a zátiší. Obdivovala jsem ho, jak během chvilky dokázal nakreslit vše, co jsem si vymyslela. Celý život jsem se potýkala s vnitřním kritikem, který mě s mým báječným dědečkem srovnával a sama se tak brzdila v rozvoji. Měla jsem pocit, že barvy si dělají co chtějí a tak jsem si zamilovala kresbu tužkou a pastelkami, se kterými jsem ladila a vydala se svou vlastní cestičkou.

Barvy si mne po letech však přitáhly zpět, ale již v jiném pojetí, na které jsem dříve neměla odvahu. Nyní se má tvorba skládá ze dvou částí. Tužkou a pastelkou kreslím realistické obrázky, vyjadřující spořádanost, krásu a skutečnost. Akrylem maluji abstraktní obrazy, které mají pro mne hloubku, myšlenku a poslání. Občas sáhnu do akvarelu, kterým kombinuji obě má vnitřní nastavení. Věnuji se i malbě na textil.

Miluji přírodu, která je nekonečnou studnicí inspirace pro mou tvorbu.

Kontakt:

martina@tvurcionline.cz

https://www.onlinetvurci.cz

tel. 607859071Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.