Martina Šmejkalová

Narodila jsem se v roce 1972 v severočeském kraji ve městě Děčín. Od svého útlého dětství žiji v Jižních Čechách, v současné době již několik let v Českém Krumlově. Vystudovala jsem stavební průmyslovku v Českých Budějovicích. Už jako malá jsem malovala motýly, koně, květiny...později jsem zkusila i portréty svých dětí. Toužila jsem přenést okolní svět do toho svého, tak jak jsem ho vnímala jen já sama. Ať již ve formě maleb, kreseb nebo básní či citátů, o jejichž skládání a tvoření se také zajímám. 

Miluju modrou a fialovou barvu, což napovídá něco o mé samé. Před dvěma lety jsem začala navštěvovat kurz malování pro dospělé, jinak jsem samouk. Něco uvnitř mne se tím otevřelo a začalo mi ukazovat směr, kterým se mám vydat. Vždycky jsem byla okouzlena figurálními malbami a kresbami ve formě portrétů, lidských postav, detailů lidského těla... především rukou, což se odráží i v mojí tvorbě. Spojit tajemství vesmíru či přírody s člověkem a přenést tento jev na plátno spolu s emocemi, které jsou neoddělitelnou součástí každého mého díla, je mým snem i mojí touhou. Je to cesta, která mi přináší radost, štěstí i naději...

Moje tvorba mi udává směr sama. Nechávám se vést. Do každého díla dávám svoji energii a část svého srdce, která z něj pak vyzařuje. Když tvoříme s láskou, zastaví se čas. V těchto chvílích opravdu žijeme, jsme plně přítomni ve svém vlastním bytí.

Všechno má svůj smysl a význam.

Žijeme tady a teď, v tento okamžik, který tvoří naši budoucnost. Jen my sami jsme strůjci našeho života.

Mé motto: Necháme-li věci přirozeně plynout, začnou se dít zázraky.

Proběhlé výstavy: 

2017 - Č.Krumlov, Pohádkový dům, 

2/2018 - Kaplice, kavárna Cap-Cafe, 

8-9/2018 - KIC Horní Planá, 

10/2018 - Velešín, kavárna U Jakuba

Současné, nadcházející výstavy: 

12/2018-2/2019 - Č.Krumlov, vegetariánská restaurace Laibon, 

3-4/2019 - Č.Krumlov, kavárna Baroko

Kontakty:

https://www.facebook.com/martina.smejkalova.524

https://www.facebook.com/Martina-%C5%A0mejkalov%C3%A1-120327392096522/?modal=admin_todo_tour

Mobil: +420 776 836 220

Email: martha32@seznam.cz