MgA. Vilém Frič na Ateliér ART Festu

Vilém Frič je sochař - Zabývá se uměním a designem se zaměřením na sochy z nerezu, oceli a interiérový design ( stoly, fontány, mísy, světelné plastiky ) a kinetické sochy. Jeho výtvarná díla jsou výsledkem intenzivní ruční práce, profesionality ,respektu k práci s materiály a citu pro detail, prostor a design. Přírodní energizující motivy, vzájemná symbióza, obnovitelné zdroje energie, propojení současné moderní technologie a designu, jsou hlavním motivem jeho tvorby. K interiérovému designu přistupuje spíše se sochařským ztvárněním a vždy se jedná o limitované série - originální autorská díla koncepčně spjatá funkcí a základním materiálovým tvaroslovím.

Například jeho jídelní stůl "Black Oak" je vyroben ze 100 let starého dubu, který vysychal 5 let než mohlo být jeho dřevo použito na desku stolu, design tohoto stolu je rovněž chráněn průmyslovým vzorem.

Nedílnou součástí takovéhoto díla je i jeho celkový příběh " proces vzniku nebo chcete-li "rodný list". Klienti tak získají nejen autorská díla, ale navíc jsou i seznámeni s celou historií, konkrétního procesu vzniku ( skic, fotodokumentace z průběhu realizace až po instalaci, třeba i s videozáznamem ) ...kde rostl ten konkrétní strom ze kterého mají stůl vyroben, jak se kácel, řezal na jednotlivě číslované fošny, atd.. .

Více zde: https://www.atelierartfest.cz/vilem-fric/

Kontakt:

Vilém Frič

+420 739 229 698

vilem.fric@gmail.com

www.artforest.cz

www.artfrest.euCena Ateliér ART festu 2017

1. Aleš Lamr 

2. MgA. Vilém Frič

3. Orhan Rashtana