Michaela Bartošová

V roce 1983 jsem se narodila v Sokolově, západočeském důlním městečku. Zde jsem navštěvovala ZUŠ, vystudovala střední školu a pak se vydala pryč na vysokou. Odmala jsem si ráda malovala, kreslila nebo něco vyráběla, a tak se přihodilo, že jedním z mých zvolených maturitních předmětů byla výtvarná výchova. Pokračovala jsem dále na Pedagogickou fakultu ZČU v Plzni, kde mou vybranou aprobací byl německý jazyk - výtvarná výchova.

Po úspěšném ukončení studia následoval vstup do "pracovního světa", a tak jsem se ocitla v hlavním městě, v Praze, kde žiji dosud. Přešla jsem tu však k administrativní činnosti v soukromém sektoru a "výtvarnu" se přestala věnovat.

V roce 2013 jsem opět začala navštěvovat výtvarné workshopy. Malování, kreslení a tvoření se tak stalo mým plnohodnotným koníčkem.

Ráda experimentuji a zkouším nové věci, proto mě od roku 2014 provází ruku v ruce médium "Powertex". Vznikají z něj různé objekty, skulptury a skulpturky, ale i obrazy. V současnosti tvořím nejvíce obrazy technikou enkaustiky (malba horkým voskem) v kombinaci s akrylem.

Umění mě bavilo a baví dodnes. Naplňuje a inspiruje. Dělám tím radost sobě, ale i lidem ve svém okolí, kteří mě podporují a ženou dál s tím, že to má smysl. 

Kontakt: 

tel: +420 778 752 257

E-mail: swida@email.cz

facebook: https://www.facebook.com/swidaFPgallery