Michal Těhel

Narodil jsem se v roce 1975 v Ústí nad Orlicí. První obrazy jsem namaloval na vojně a pak už jsem malování propadl. Jsem čistý samouk, ale to snad není na škodu. Zpočátku mi jako vzor sloužily obrazy starých vlámských mistrů, na jejichž kopiích jsem se učil zvládnout všechny taje a techniky malby. Později mě uchvátil surrealismus a především jeho mistr Salvator Dali. 

Není těžké poznat, že jeho obrazy mou tvorbu ovlivňují dodnes... Kromě jiných technik se v současné době věnuji i malbě špachtlí. Zabývám se nejen volnou tvorbou, ale i malováním na zakázku. 

Máte-li nějaké přání nebo představu, jak by Váš vysněný obraz měl vypadat, neváhejte mě kontaktovat! Budu rád, když pro inspiraci nebo i koupi navštívíte na Facebooku stránku Prodejní a výstavní galerie obrazů a kresby, jejíž jsem správcem. Těším se na Vás!

S mými obrazy jste se mohli setkat na těchto výstavách:

1999 Brandýs nad Orlicí, Zámek

2013 a 2014 výstavy v Grandu v Pardubicích

2014 Galerie J.B. spektrum Vokšice u Jičína u akademika Josefa Bucka

2014 Liberec, Futurum

2015 Ostrava

2016 Ústi nad Orlicí

2017 Galerie Lapidarium, Praha 1

Součástí mé výtvarné činnosti je i zřízení a spravování FB skupiny - Prodejní a výstavní galerie obrazů a kresby - pro malíře, s jejichž spoluprací organizuji aukce ve prospěch malých pacientů nebo výzdobu dětských nemocničních oddělení našimi výtvory.

Kontakt:

www.tehel-michal.webnode.cz

tehys@seznam.cz

+420 735 976 190

facebook/Michal Surrealista Těhel