Milli Janatková

Milli Janatková je osobitá výtvarnice a hudebnice. Výtvarně se zaměřuje na téma krajiny s hlubším tématem sebepoznání a cesty k rovnováze. Tématika se odráží v jemných i energických odstínech v malbě akvarelem a barevném linorytu, který tiskne z postupně odrývaných matric, jež se stávají artefaktem poukazujícím na trpělivý proces rytí. Autorka vystavuje od roku 2003 na samostatných i skupinových výstavách (Paper View New York, Salony výtvarníků Konta Bariéry, Múzy dětem aj.) Získala tři čestná uznání za grafiku (Grafika roku Praha, Mezinárodní rokycanské bienále).

V hudbě se věnuje zpěvu, hře na kytaru a bicí soupravu, improvizaci a skladbě autorských písní. Veřejně vystupuje od roku 2006. Tvoří autorskou hudbu na pomezí žánrů a multimediální projekty, které vyjadřují úctu k našim předkům, životu a zdraví. Vydala tři alba - Hluboko (2020), Mým kořenům (2017) a Proměna (2013), která získala Ocenění nezávislé hudby (The Independent Music Awards) v New Yorku a nominaci na prestižní ocenění Classis Prague Awards. Dokončuje originální projekt Klid, prosím!, soubor psychosomatických písní a grafik pro tělo a psychiku. V projektu Hluboko autorka oživuje nejstarší české písně, včetně tvůrčích poutí k nejstarším našim architektonickým památkám. Ve spojitosti s projektem Mým kořenům tvoří rodokmen, jezdí do míst, kde žili její předkové a maluje především horizont krajiny, jako symbol navazující rodové linie.

V současné době se věnuje volné tvorbě. Pedagogicky působila jako hudební a speciální pedagožka na Konzervatoři Duncan Centre v Praze (2021 - 2017 a 2014 - 2010), lektorka tvůrčích dílen na ČVUT - CIPS (2010 - 2008) a lektorka angličtiny ve firmách (2010 - 2001). Přes deset let vede tvůrčí workshopy se zaměřením se na rozvoj potenciálu účastníků. Absolvovala obor etopedie - speciální pedagogika pro učitele na Univerzitě Karlově (2021), výtvarnou kulturu (2009) a anglický jazyk a literaturu (2005) na Univerzitě Hradec Králové. V roce 2008 studovala v rámci stáže na Universidade de Évora v Portugalsku, kde studovala kresbu, grafiku, zpěv a portugalštinu. Vedle tvorby ráda v tichu odpočívá a užívá si života.

Kontakt:

www.millijanatkova.com

milli.janatkova@gmail.com

tel.: 606 892 848

Foto: Anna Rasmussen 2021

https://www.facebook.com/millijanatkova1/

https://www.instagram.com/millijanatkova/Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.