cs

Miroslav Janošík

Miroslav Janošík je členem výtvarného sdružení "2. nástupiště 2. kolej". Zabývá se experimentální a technickou fotografií. Jeho důležitým tématem je makrofotografie laboratorních přístrojů, kde se zabývá estetikou technických detailů pomalu mizejících mechanických zařízení. Na tato téma vytvořil letos výstavu "Mikrosvět zdravotnických laboratoří v makrosvětě" v Galerii 1 Prahy 1, kde spolu s T. Hájkem pojali téma laboratoře i s jeho přesahy do pandemické reality. Další z tematických okruhů Miroslava Janošíka je stylizovaná krajina a její detaily. Fotografie na tento motiv byly k vidění na letošní výstavě v pardubickém Mázhauzu nazvané "Krajina, stromy, tvary". Miroslav Janošík byl jedním z tvůrců venkovní instalace nazvané Vodní kaple pro galerii Nonstrop v Jihlavě. Téměř 4 tisíce zavěšených látkových čtverců vytvořilo v jihlavské uličce klenutou loď a kopuli, která se po působení deště svěsila a tím indikovala příchod vláhy do vysušené krajiny.

Miroslav Janošík byl autorem velkoformátových fotografií zavěšených po stranách uličky Nonstrop.

Fotografie Miroslava Janošíka bylo možné vidět na výstavách v Mladé Boleslavi Galerie pod věží, Tábor Vodárenská věž, projekt Krajinow v Benešově, zámeček Pachtů z Rájova v Jablonném v Podještědí či Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi. Miroslav Janošík společně s T. Hájkem vytvořil konstrukci Potulné galerie, se kterou se dá vystavovat v plenéru. V roce 2021oba autoři vystavovali na festivalu Povaleč. Fotografie Miroslava Janošíka lze vidět na stránkách sdružení "2. nástupiště 2. kolej", kde je i kontaktní formulář pro spojení s autory.

Kontakt:

www.2-2.cz

tel. 721 329214 

mail: m.janosik@gmail.com Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.