Miroslava Trusková

Oblíbeným žánrem Miroslavy Truskové z Tábora, je vedle klasické fotografie technika luminografie, kde se pohybuje na hranici Land Artu. Někdy námět dopředu připravuje a poté hledá správné místo pro jeho realizaci, jindy je inspirací přímo místo samotné, jako je například luminografický soubor z Toskánska.

Abstrakce nalezené, či autorkou vytvořené, minimalismus, linie přírody i lidských křivek... i to můžete najít na jejích fotografiích. Používá i staré techniky, jako je camera obscura, kyanotypie a platinotypie.

V současné době se více věnuje industriální fotografii. Snaží se zachytit atmosféru těžkých podmínek v továrnách a zároveň nalézt i fotogenická zátiší.

Má za sebou mnoho samostatných i společných výstav. Jedním z témat je společný projekt Industria, kde společně s Jindřichem Štreitem a dalšími přáteli představují realitu i poetiku industriálních prostor.

Fotografii studovala na Fotoistitutu v Praze a stále navštěvuje Institut fotografických studií PhotoGenia v Brně. Mezi její profesory patří například Jan Pohribný, Jindřich Štreit, Kamil Varga a mnoho dalších.

Kontakt:

www.foto-mt.cz

www.500px.com/mirot

https://www.facebook.com/FotoMT/

E-mail: mirot@centrum.cz