Misha art

Misha Art, vlastním jménem Michaela Murin, je mladá malířka, žijící střídavě ve španělské Valencii a v Praze. Výtvarné činnosti se věnuje od dětství, prošla školou výtvarníka Josefa Zedníka, akademického malíře Vladimíra Hadomského a ve Španělsku malířky a restaurátorky Isabel López Ciriano. Pro její tvorbu je charakteristická inspirace přírodou, propojení země, duchovního světa i duše. Její práce můžete najít v soukromých sbírkách ve Španělsku, Německu, Dánsku, v České republice a na Slovensku.

"Mou největší vášní je abstraktní malba, která dokáže vyjádřit a předat emoce a energii. Mé obrazy jsou nejvíce ovlivněny přírodou - mořem, oblohou, zemí, živly... Právě ve Španělsku se začala v mé tvorbě projevovat silná fascinace mořem, oceánem, vodou. Doufám, že v mé "mořské sérii" najdete pocit hlubokého klidu, síly, nekonečna a hloubky. Nebo možná jen hru pěkných barev :)

Ráda bych, aby mé obrazy navracely pozorovatele zpět do blízkého vztahu se Zemí, s přírodou, která čistí naši mysl, tělo i život. Činí vše jednodušší, jasnější. Připomíná nám, kdo skutečně jsme i náš potenciál. Vede nás do našeho vlastního nitra, do spojení se vším, co je nad námi i kolem nás, s celým vesmírem."
"Misha je mladá umělkyně, jejíž práce jsou plné velmi zvláštní poetické kreativity. Daří se jí transformovat a předávat prostřednictvím obrazů atmosféru plnou tajemna a dokonce spirituality.
Ve své abstraktní tvorbě používá akrylové barvy způsobem, který umožňuje vytvářet charakteristické efekty vody, které pozvolna pronikají do prostoru velmi elegantním způsobem. Využívá měkké, harmonické tóny. Barvy za hranicí reality ve své tvorbě využívá k vysílání emocí. Intenzita barev některých jejích prací vyvolává energii, odvahu a kuráž, jiné jsou uklidňující. Barvy jsou živé a intenzivní, přesto harmonicky zpracované. Běžně můžeme v její tvorbě najít i monochromatické práce s modrými či zemitými tóny, které jasně odkazují na zemi či vodu. Za zmínku také stojí vizuální struktury, kterých dosahuje.
Misha má velmi zvláštní schopnost vnímání, která jí umožňuje vidět a cítit jinak, než ostatní."

Isabel López Ciriano

Kontakt:

E-mail: info@misha-art.gallery

Web: www.misha-art.gallery