Natali Santini

Natali je švédská ilustrátorka, malířka, zpěvačka a básnířka žijící v Praze.

Tvoří digitálně i tradičně akrylem. Její díla lze charakterizovat sofistikovaným a hravým použitím barev, které zachycují jedinečnost okamžiku, širokou škálu emocí a upoutají hned na první pohled.

Ve svých ilustracích citlivě propojuje dva styly: realistický a grafický. Tím jim dodává lehkost a zároveň potřebnou hloubku.

Její pestrá tvorba oslovuje publikum všech věkových kategorií. Na svých plátnech zachycuje především vážnější atmosféru a často volí barevné kompozice v barokním duchu. Dětem se zejména líbí její digitální ilustrace s roztomilou tématikou.

V únoru 2022 vybrala odborná porota její ilustraci mezi 10 nejlepších návrhů v soutěži Accolade Mural Art. V listopadu téhož roku se zúčastnila mezinárodní přehlídky FRAME Prague Comics Art Festival. V červnu 2023 vystavovala na 9. ročníku uměleckého festivalu Polabský Montmartre v Brandýse nad Labem.

Autorka vystavuje již od svých pěti let a své práce představila například v Galerii U Zlatého kohouta v Praze, v Černínském paláci na Hradčanech, v prostorách OC Futurum v Kolíně a Justiční akademie Kroměříž. Je zastoupena v soukromých sbírkách v České republice, Španělsku, Švédsku, Francii, Itálii a v USA.

Kontakt:

web: www.natalisantini.com

Instagram: natalisantini

Facebook: NataliSantiniArt

Youtube: natalisantini

e-mail: santininatali@gmail.com