Nejdůležitější a nejvlivnější hnutí moderního umění - Moderní fotografie

Jedním z nejdůležitějších a nejvýznamnějších nových médií moderní éry je fotografie. 

Vznikla v pěti žánrech - portrétní fotografie (z velké části nahradila portrétní malbu), módní fotografie (od roku 1880 až po současnost, věnována propagaci oblečení, bot, parfémů a dalších odvětví módního průmyslu), dokumentární fotografie (1860 až současnost, zachycující realistické momenty za účelem předávání zpráv o světovém dění), piktorialismus (1885 - 1915, druh fotografického umění, ve kterém fotograf zmanipuluje obyčejnou fotografii tak, aby vypadala více umělecky) a pouliční fotografie (od roku 1900 až po současnost, zachycuje běžné lidské aktivity v městských oblastech).

Foto-grafika - ta se rozvíjí zejména v poslední době a populární timelaps, který je někde na pomezí mezi fotografií a videem.U té fotografiky jde zejména o násobnou expozici s následným postprocesem. 

Tyto fotografické žánry měly velký vliv na moderní umění dvacátého století a praktikovalo je mnoho velkých světových fotografů.Fotograf Vladimír Kysela se ve své práci soustředí zejména na zachycení emocí prostřednictvím krajiny. Zkoumá vztah mezi obrazem, literaturou a hudbou. V poslední době se věnuje nezávislým projektům. Jeho další práce si můžete prohlédnout na jeho internetových stránkách

www.vladimirkysela.com