Pavlína Hanušová

Pavlína Hanušová se narodila v roce 1972 v Nymburce. Žije a tvoří ve svém studiu na Kolínsku. Pracuje s barvami, tvary a strukturami ale pod jejíma rukama nevznikají sochy ani obrazy na plátnech ale dekorace, kytice, florální obrazy a objekty.

Vystudovala zahradnickou školu v Praze a v roce 2000 následovalo studium na soukromé floristické škole v Hradci králové, dnes Střední škola vizualní tvorby, kde o dva roky později získala titul Mistr florista.

Následovala řada seminářů, z nichž nejzásadnější pro její práci byl v roce 2005 čtrnáctidenní vzdělávací seminář Exklusiv floristik pod vedením německého mistra floristy Andrease Fabera, lektorem německého svazu floristů FDF. V roce 2017 se účastnila prestižního semináře Gregora Lersche, uznávaného mistra floristy, který pořádá své semináře po celém světe, a vydal i několik knih o floristickém designu.

Od mládí ji přitahovala příroda ve svých různých podobách, stromy,květiny,traviny a v posledních letech hlavně léčivé byliny. Okouzlení přírodou vnímá stále intenzivněji.

Ve své tvorbě používá kromě přírodních materiálů jako je dřevo,kůra,mech i materiály recyklované, jako třeba plastové láhve,dráty a jiné netradiční materiály.

,,Ráda vnáším přírodu do našich životů a pomádám tak vytvářet krásno a přijemno kolem nás ale i v nás.''