Petr Lichtenberg

Své obrazy vystavuji i s vědomím, že nemám žádné výtvarné vzdělání, neabsolvoval jsem žádný výtvarný kurz a jsem malíř autodidakt. A také vím, že nepřináším žádný nový převratný malířský styl, nehledám nálady svých obrazů v dynamice malby, struktuře, symbolech či vnitřní výpovědi. Ale snažím se o co nejvěrnější zachycení skutečnosti v realistických zátiších a detailních pohledech do přírody kolem.

Víte, já jsem se k malování dostal až poměrně pozdě, ve svých 42 letech kdy jsem si musel nechat opravit srdce a spoustu věcí jsem si musel srovnat v hlavě. Některé své sny jsem tak byl donucen opustit, ale naštěstí jsem si začal plnit sny jiné. Takže i když to možná není na první pohled patrné, věřte, že v každém z mých obrazů je kousek ze mne, kousek z mého velkého snu být malířem.

Mé obrazy jsou na první pohled srozumitelné, což může nebo naopak nemusí být dobře. Já ale pevně věřím, že obzvlášť v dnešní složité době by pro některé z nás mohly být alespoň chvilkovým vytržením z reality všedních dnů.

P.S. Vy co malujete: taky máte ten krásně zvláštní pocit - snad natěšení, opatrnosti, možná i netrpělivosti - když vezmete to ještě prázdné plátno do ruky?

Petr Lichtenberg

Tel: +420 603 203 323

E-mail: p.lichtenberg@seznam.cz

www.lichtenbergpetr.czHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.