Petra Schwarzer/Pepa

Jsem malířka, ilustrátorka a také keramička-točířka. Věnuji se figurativní malbě, ilustraci a komiksu.

Vztah k výtvarnému umění mám od té doby ''co jsem udržela tužku v ruce''. Byl to jeden ze způsobů, jak existovat v pro mě zbytečně drsném světě, plném nepochopení a příliš hlasitých lidí, jak na mě působil a kterého jsem se bála. Začala jsem kreslit a sledovat ilustrace v knížkách, hledala jsem, co je dobře nakreslené a jak to poznat. Tvorbě samotné se tedy podle možností věnuji v různé podobě a intenzitě od útlého věku. Časem mě neustálé bytostné nutkání malovat a kreslit dovedlo hlouběji k potřebným otázkám, které si nyní v podstatě dále kladu. Tímto se snažím dovést svou tvorbu k opravdovosti a maximální upřímnosti ke své práci a k sobě samé.

V ateliéru rozpracovávám nápady ze zápisků, které si zaznamenávám v době, kdy nemaluji. Experimentuji s barevnými vztahy, kompozicí a způsobem malby a kresby, které dále rozvíjím.

Svůj ateliér mám v Novém Hrádku a v Dobrušce. Používám také přezdívku Pepa potažmo Josefína, a obrazy signuji jako: pepa, schw.pe, schwarzerova, schwarzer, pepaschw.

Žiji s rodinou, manželem a třemi dětmi, v krásném prostředí na úpatí Orlických hor, ale pocházím z jihočeské Bechyně.

Pod svým rodným příjmením Hašlarová jsem vystudovala SPŠK v Bechyni obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu, kde jsem získala přehled v dějinách výtvarného umění a všechny základy kresby a práce s keramickou hlínou. Navštěvovala jsem večerní kresbu na AVU v Praze. Hluboký vhled do výtvarné kultury a umění jsem nabyla na ZUŠ Václava Pichla v Bechyni pod vedením Jana Svobody v podobě různých seminářů a navštěvováním kurzu malby pro uchazeče na VŠ s výtvarným zaměřením.

Mám za sebou řadu samostatných i skupinových výstav a knižních ilustrací.

Kontakt:

web: www.petraschwarzer.cz

FB: Petra Schwarzer

IG: schwarzer.pe

e-mail: pepafina123@gmail.com

mobil: +420604377600