Petra Teršlová

 Petra Teršlová začala malovat během svých studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Malování, které bylo zpočátku jen odreagováním, ji pohltilo natolik, že se po ukončení studií na PF UK rozhodla vycestovat do Londýna a zdokonalit svou dosud amatérskou tvorbu dvouletým studiem kresby a malby na The Art Academy London. Tam měla možnost malovat pod vedením řady významných umělců, jakými jsou např. Tai-Shan Schierenberg, Carl Randall, Alison Hand, Sue Spall a další. V současné době Petra žije v Kladně a malbě se nadále věnuje ve volném čase vedle své právnické profese.

 "Mé obrazy reflektují můj zájem o pozorování a průzkum tajemně působících míst. Opuštěné průmyslové areály, ruiny, nevyužité či přehlížené prostory měst nebo místa "za městem" jsou častými náměty mé tvorby. Nejasné, neohraničené a trochu divoké lokality probouzejí mou fantazii a inspirují mě svým svérázným charakterem. Působí záhadným, temným až znepokojivým dojmem, v němž se spojuje romantika s dramatičností. V malbách zachycuji zvláštní kouzlo a enigmatickou atmosféru míst, která jsou většinou z nás opomíjena. 

 V obrazech se prolíná realismus s mou vlastní fantazií, jež se projevuje především v kompozici, barevnosti a celkové náladě vybraných motivů." 

Petra Teršlová


Výstavy

2020, Kladenské dvorky, Kladno

2019, Kladenské dvorky, Kladno

2016, Two Years In, Menier Gallery, Londýn

2014 - 2016, Artists Info online art gallery, Global Art Directory

2015, Bayswater Road Sunday Exhibiton, Londýn


Kontakt:

Web: www.petraterslova.com

e-mail: petra@petraterslova.com

Instagram:@petraterslovaHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.