Petra Vořechovská

"Lidská bytost s duší umělce"

Říká se, že jsem se narodila se štětcem v ruce, ale cesta, díky které, jsem dospěla ke svému současnému výtvarnému projevu byla o poznání delší a klikatější. Plná dřiny, pádů na pusu, pomíjivých úspěchů, s několika odbočkami a experimentování s různými uměleckými přístupy a technikami.

Ale především hledáním sama sebe a způsobů jak se vyjádřit.

Jsem vystudovaný ilustrátor a grafik. Ale mé srdce si po stáži na akademii v Itálii získala malba a litografie v jejich různých podobách.

"Kde končíš ty a kde začínám já?"

Toto je název,který nese, soubor představený během Open Art Festu 2021. Jedná se o několik akrylových maleb na plátně ve formátu 100 x 70 cm, zkoumajících lidskou sexualitu v její syrovosti a zároveň i spirituální rovině. Tomu odpovídají i zvolené výrazové prostředky, ke kterým mě téma samo přivedlo. Jedná se o odkon od mé dosavadní tvorby, která byla v mnoha ohledech více figurativní (viz. italský soubor nazvaný Impressgram). Zde záleží více na divákovi, co uvidí a jaké emoce to v něm vzbudí. Každý obraz má více rovin a interpretací a nastavuje tak divákovi zrcadlo na základě jeho vlastního výkladu.

Kontakty:

e-mail: Vorechovska.Petra@gmail.com

Instagram: @artep_petra_trap
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.