Přihláška pro vystavovatele  Application form for exhibitors


Zavolejte nebo nám napište. 
Přihlášku plus podrobné informace o veletrhu
 včetně všech informací, vám rádi zašleme. 

Call or write to us. We will send you a registration form plus detailed information about the fair, including all information.


Telefon: +420 774 386 323
Open Art Fest příští rok v novém, umělcům všech směrů nabídne prostor v Praze a navíc v Brně

Pod novou značkou Open Art Fest se příští rok představí veletrh umění, který se v minulých dvou letech konal pod názvem Atelier Art Fest na Výstavišti Holešovice v Praze. Jeho nový název více zdůrazňuje, že jde o otevřenou platformu pro prezentaci umění, jeho cíl je stejný: nabídnout prostor umělcům všech zaměření, aby na velkorysé ploše prezentovali svá díla, ať už to jsou plátna, grafiky, kresby nebo fotografie. Veřejnost se může těšit opět na díla pozoruhodných začínajících, ale také etablovaných umělců z Česka i ze zahraničí.

Open Art Fest se z Prahy příští rok poprvé rozšíří také do Brna, moravské metropole spjaté s uměním, která získala náklonnost pořadatelů zejména svým přívětivým prostředím. "Prostory brněnského výstaviště jsou jako na míru pro Open Art Fest. I přes nepřízeň vedení hlavního města neutuchala obrovská poptávka z komunity umělců po festivalu, jaký jsme pořádali v minulých letech. Tvůrci chtějí prostor, kde mohou bez jakékoliv cenzury prezentovat svá díla, vzájemně se porovnávat a také napřímo získat ohlas od veřejnosti," říká Jiří Doležal, organizátor festivalu. Loni se na festivalu představily více než dvě stovky umělců z ČR, Slovenska, Německa, Ukrajiny apod.

Festival, který nemá kurátory, nabídne širokou škálu umění - stejně jako v minulých letech se zaměří nejvíce na malbu a kresbu, ale také na grafický design, fotografii, sochařství apod. Svůj prostor si může rezervovat každý, opět nebude chybět přehled všech zúčastněných, a to v podobě prezentací tvůrců na webových stránkách festivalu. "Zvolili jsme v případě Prahy i Brna dvoudenní formát, tedy akci trvající od soboty do neděle. Obě akce opět chceme doplnit pestrým doprovodným programem, kromě hudby také např. nabídkou výtvarných workshopů, dobročinných aukcí apod.," doplňuje Jiří Doležal.

Open Art Fest letos nabídne novinku - spolupráci se středními školami uměleckého směru. Jejich studenti dostanou příležitost přihlásit se do soutěže "Hledá se yetti", která má za cíl objevit doposud skryté talenty těchto škol a vyzdvihnout jejich činnost. Vítěz soutěže, která bude probíhat v září a říjnu ve vybraných školách, získá zdarma vlastní prostor na obou festivalech, kde může představit svá díla.