Pro média


Již v neděli 23. 2. 2020 spustíme na webových stránkách www.openartfest.cz hlasování o ocenění "Nejlepší umělec Open Art Festu 2020 - Brno". Vybírat se bude z více než stovky umělců, kteří se doposud přihlásili na brněnský festival. Postupně doplňujeme profily dalších přihlášených 


Vážení přátelé umění,

máme pro Vás všechny, kdo jste projevili zájem zúčastnit se festivalu Open ART Fest v příštím roce, pár novinek, o které se s Vámi chceme podělit. Aktuálně pracujeme na organizaci a doprovodném programu festivalu v Brně, který se uskuteční už za půl roku, 23. - 24. května 2020.


Pod novou značkou Open Art Fest se příští rok představí veletrh umění, který se v minulých dvou letech konal pod názvem Atelier Art Fest na Výstavišti Holešovice v Praze. Jeho nový název více zdůrazňuje, že jde o otevřenou platformu pro prezentaci umění, jeho cíl je stejný: nabídnout prostor umělcům všech zaměření, aby na velkorysé ploše prezentovali svá díla, ať už to jsou plátna, grafiky, kresby nebo fotografie. Veřejnost se může těšit opět na díla pozoruhodných začínajících, ale také etablovaných umělců z Česka i ze zahraničí. 


"Skrývá se mezi vystavujícími nová, dosud neobjevená osobnost uměleckého světa? Odborná porota rozhodne. " 

Ateliér Art Fest vyhlašuje CENU ODBORNÉ POROTY pod záštitou společností ARTSTAQ, ONEPROVE a VALUE PROTOCOL, které poskytují služby umělcům, galeriím, sběratelům, odborné veřejnosti a milovníkům umění.  


Druhého ročníku se zúčastní přes 280 umělců ze všech regionů České republiky i ze zahraničí. Kteří budou po celou dobu přítomni na festivalu a svá díla budou osobně prezentovat. 


Ojedinělou akci nám v následujícím rozhovoru představí ten nejpovolanější - její pořadatel Jiří Doležal.


Mimo tradiční expozice se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program zahrnující například živé výtvarné prezentace, hudební produkce, přednášky a diskuse týkající se současného umění. Vystavovat zde bude přes 220 umělců (malířů, sochařů a fotografů) na ploše 3082,5 m2