Radek Leskovjan

Většina si jméno Radek Leskovjan spojí s ručně kreslenými kresbičkami, které jsou k vidění na oblečení UAX! Možná vás ale překvapí, že v portfoliu toho má mnohem víc a rozhodně je na co koukat. Posuďte sami - Radka jsme krátce vyzpovídali a pak požádali o to, aby vybral 3 ukázky svých prací a krátce je okomentoval.

Představíte nám trochu blíže váš profesní záběr?

Pracuji ve své firmě UAX! a právě slavíme 20let od vzniku, kdy jsme vyrobili první tričko s UAXDESIGNEM! a brzy budeme slavit 2mil prodaných výrobků.
Takže mám dokonalé zázemí, hromadu obrázků a dnes můžu svobodně pracovat a rozvíjet aktivity všemi směry. Nosičem díla už není jen tričko,ale obrázky používám také v Interierovém designu, průmyslovém designu a nebo v animaci.

V minulém rozhovoru jste prozradil, že kreslíte i 30 motivů denně, pořád držíte toto tempo?

Momentálně takovou raketu nestíhám, protože se věnuji firemním zakázkám, kde již mám rozpracované koncepty ( říkám tomu grafická drť ) obrázky se kterými pracuji dále, dají se různě kombinovat a jsou spojovatelné do sebe ....

Kde nabíráte inspiraci pro svoji práci?

Snažím se pracovat s informacemi, které jdou kolem a nápady k obrázkům sami vyskakují na povrch a je třeba mít stále u sebe fix a papír. A je to úplně jedno, jestli jsem v Atelieru, na horách v hospodě a nebo v Miláně.

Vaším nejdůležitějším pracovním nástrojem se zdá být pero. Máte raději tento klasický přístup nebo kreslíte i přímo na tabletu do počítače.

Kreslím ručně fixem Centropen 0,5 LINER 2811 F , zkouším a testuji Koh-i-noor a nebo i japonský MUJI. První obrázky nakreslím do bloku, které si vyrábím pro sebe a ted' jsme se rozhodli prodávat je i na eshopuwww.uax.cz. Potom tvorbu naskenuji do počitače a upravím na vektorové tvary, kde jim také dodávám kynuté bílé obrysy, typické pro výrobky UAX!

Máte nějaký svůj pracovní rituál nebo tip na zlepšení produktivity?

Nemám : ) Kreslit mě baví a zabírá to spoustu času, který neměřím.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Vytvářet dál trend UAX! a věnovat se Co-brandingu. Mám rozjednáno několik licencí. Obrázky potom ve spojení s dobrou značkou a produktem vytvoří nové umělecké dílo, které dobře komunikuje se zákazníky. Tato cesta díky vybudované dobře fungující značce mě baví a mám radost, když můžu posunout prodej dalších výrobků, díky svému designu.

ZOO animals

Pracuji ted' na skupině šilhajících zvířatek. Převážně jsou určeny pro dětské a juniorské výrobky. Je radost s touto partou zvířat navrhovat lyže nebo dětské oblečení, imassge pro apple a také dobře se zapracovávají do interiéru.