Raya Ry

(vlastním jménem Raisa Alžběta Čampulková)

Vystudovala Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze. Po maturitě se učila rok angličtinu. Pracovala jako recepční v hotelu, nyní se konečně rozhodla živit malováním. Má sedmiletou dcerku Sofinku. Malovat začala už jako malá a cítí to jako své poslání světu ve svých obrazech vypovědět či vykřičet, co se jí honí hlavou. Stejně jako Ondra se snaží zprostředkovat své vidiny a pohled na svět lidem a je pravda, že v její tvorbě převládají obrazy nutící k zamyšlení. Nejčastěji maluje portréty a lidské tělo, na výstavě jsou k vidění i krajiny.

Za sebou má již více výstav, z těch významějších samostatnou v roce 2008 v kladenském Ateliéru a druhou samostatnou výstavu v roce 2016 v galerii Sipice v Táboře, v témže roce pak výstavu v Latin Art Gallery v rámci festivalu Art Block, spolupráce s Fyllypos a Erika Kovaříková art.  

Účastňuje se také hromadných výstav v galerii U zlatého kohouta. Pravidelně pak vystavuje na  hromadně výstavě rámci projektu pana Antonína Nešpora, Lidická Hrušeň, který vzdává čest a vzpomíná na oběti lidické tragédie v podobě vernisáže a výstavy děl umělců pro jedinou přeživší nacistického řádění, lidickou Hrušeň.

Navštivte www.rayacampulkova.cz

facebook Ry Campulka artist