Sára Ostaševski

Jmenuji se Sára Ostaševski, ale už po delší dobu se prezentuji pod svým uměleckým pseudonymem - Hyena Sheep, které jaksi náhodou vzniklo před pár lety, když jsem začala svoje práce sdílet na sociálních sítích.Je mi 17 let a o umění se zajímám už od mala. Nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že místo plastových miminek které vypadali spíše jak 60sátník po lobotomii jsem preferovala plastové pavouky, nebo mezitím co ostatní děti v mém věku si hráli na studenty z Bradavic a hádali se o to, jaký kouzlo je nejlepší, já si představovala že Sherlock Holmes, Tim Burton, Franz Kafka a Edgar Allan Poe jsou mí spolubydlící. Ať už byl důvod jakýkoliv, tak jsem už od mala preferovala temnější, a pro většinu lidí často pojmenovanou ,depresivní' estetiku.

Aktuálně se hlásím k subkulturám jako je Gotika nebo Punk, ale nechci se v žádným případě škatulkovat.Stejně tak jak pro umění, platí i moje závislost na komiksech a k celkové literatuře, která se také začala objevovat, jakmile jsem se naučila číst.

Hodně věcí se změnilo po tom, když jsem jednou dostala dvd se Scooby-Dooem, kde měl crossover s Batmanem.

A tak jsem se nevědomky zamilovala do toho klauna, který se občas někde objevil za oknem a hodil někomu dort do obličeje. Od té doby, jsem se začala zajímat o DC a Marvel, ovšem pár let trvalo, než se mi do rukou dostal můj první, Batmanovský komiks, který mi v 11 letech půjčil můj tehdejší učitel z výtvarky - Čeněk Hlavatý, který si všimnul mého nonstop sledování Burtonvského Batmana a The Batman série z roku 2004. V tu dobu jsem si uvědomila, že chci taky tvořit komiksy a tak to začalo.Už přes dva roky pracuji na svém vlastním komiksu, který hodně inspirovala aktuální doba, kde poukazují na lidská i zvířecí práva, z pohledu humanoidních zvířat kteří žijí ve světě, kde vládne obrácená hierarchie, ale třeba i na problémy o kterých se bohužel dostatečně nemluví, jako je např. obchod s dětmi.Mur Mur - pacifistický a optimistický sphynx kocour ve středních letech, který má možná až nezdravou závislost na romantických filmech a čaji, a Čarodějnice - poslední Čarodějnice na světě, která žila celý svůj život mimo civilizaci a sarkasmus používá jako obraný mechanismus jsou mí dva hlavní protagonisti. 

Společně se potýkají denně se světem, který pomalu umírá a měsíční sektou, která samu sebe pasovala na bohy.
Stále se jedná pouze o rozdělaný projekt, ale už teď jsem si vytvořila menší fanouškovskou základnu na Instagramu a dostávám pozitivní reakce od profesionálů jako je u nás Petr Kopl nebo ze zahraničí Glenn Fabry a Stewart Moore.Umění má mít myšlenku. Já chci ve svých pracích ukázat krásu v místech, kde většina lidí vidí nemodernost a ošklivost, samotu, psychické i sociální problémy a odlišnost. Stále je pro mě ale nejdůležitější, když vím, že mohu svou práci někomu pomoc, tudíž 50 % z mých tržeb jde především na petice pro zvířata v nouzi, útulky, zoo apod. Kupříkladu během letošního října mám otevřený event, kde jakýkoliv stylizovaný Halloweenský produkt vynese tržbu, plná částka půjde na mnou nebo zákazníkem vybranou petici, či podobně dřív zmíněnou podporu pro zvířata.

Kontakt:

Instagram: @hyenasheep

Email: hyenasheep@seznam.cz

Gmail: Hyenasheepart@gmail.com

Facebook page: @Hyena SheepKon
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.