Šárka Plašilová

Ahoj! Jmenuji se Šárka Plašilová, přezdívaná Sarley, a věnuji se převážně kresbě portrétů lidí a zvířat podle fotografie na zakázku. Kreslení mě baví od mala, chodila jsem na kroužky výtvarné výchovy a poté studovala na SŠ obor grafický design. Nyní už několik let pracuji jako grafička a ve volných chvílích se věnuji kreslení.

Portréty jsem začala kreslit ve 14 letech a od 17 let kreslím zakázky, ale až poslední 2–3 roky se tomu věnuji naplno. Vždy jsem měla raději spíše realistickou kresbu než fantasy. Baví mě vykreslování detailů tváře, vlasů, srsti, aby to vypadalo co nejvíce realisticky. Zároveň k tomu ale používám černé linery na obtáhnutí, tím to získá i komiksový nádech. Kreslím tužkami a pastelkami, ačkoli jsem byla od nich kdysi odrazována, nikdy pro mě neztratily kouzlo. Používám kvalitní kreslící potřeby – pastelky Prismacolor a Faber-Castell, fixy Touch Brush a Copic Sketch, tužky a linery Faber-Castell.

Kreslím na formáty A4 a A3. Jelikož kresba je pomalejší technika, tak i u těchto malých formátů to časově zabere zhruba 15 až 30 hodin, někdy i více – záleží na náročnosti kresby. Základem je mít co nejkvalitnější fotografii – čím kvalitnější fotka, tím lepší detaily na kresbě. Nejčastěji si lidé objednávají kresbu portrétu jako dárek pro své blízké a nebo pro sebe jako vzpomínku na někoho důležitého.

Mimo kresbu portrétů tvořím také grafické návrhy (vizitky, letáky, plakáty, brožury, bannery, rollupy, poukazy,…) a také ilustrace (ručně kreslené i digitální). Zkouším také tvořit abstrakce na plátno, miluji zářivé barvy a občas zkouším různé kreace akrylem, zatím mě nejvíce zaujal pouring styl, ale chci se rozvíjet dál. Do budoucna bych ráda malovala na plátno i portréty.

Najdete mě na sociálních sítích a jestli máte zájem o zakázku, neváhejte napsat :)

Kontakt:

TikTok: sarleyart

FB: SarleyArt

FB: Sarley-Art

IG: sarleyart

e-mail: sarkaplasilova@seznam.cz