Šárka Plašilová

Představím se Vám pod přezdívkou Sarley. Narodila jsem se v roce 1994 a pocházím z Čelákovic. Kreslení se věnuji od doby, kdy jsem se naučila držet tužku. Pokračovala jsem na ZŠ Jana Zacha s uměleckým zaměřením v Čelákovicích. Svůj zájem o kreslení jsem dále rozvíjela na SŠ, kde jsem studovala obor Grafický design.

A právě zde jsem našla zálibu i v designové tvorbě, což mě přivedlo do mého současného zaměstnání v reklamní agentuře, kde pracuji jako grafička a mám možnost vytvářet propagační materiály, letáky, vizitky, ale i individuální návrhy s využitím svých kreseb, které jsou stále mou největší zálibou.

Zkoušela jsem malovat zátiší, krajiny, květiny, postavy a další. Okolo 15let jsem se začala věnovat kresbě portrétů, a to mě chytlo nejvíce. Mám ráda realistické kresby a malby. Baví mě věnovat se detailům, aby portréty vypadaly co nejrealističtěji. Nejdříve jsem trénovala tužkou a poté pastelkami, protože nejraději mám barevné kresby. Působí vždy vesele a hravě. Zkoušela jsem i akvarel či akryl, ale to mě tolik nechytlo.

Před pár lety jsem objevila fixy Touch a Copic, zaujala mě jejich technika a krásně výrazné barvy. Rozhodla jsem se je vyzkoušet. Nebyly u nás moc známé, a tak jsem chtěla ukázat, co se s nimi může vytvořit. Práce s těmito markery je vcelku jednoduchá a čistá. Oblíbila jsem si je natolik, že svou sbírku fixů stále rozšiřuji a ničím jiným už skoro nekreslím. Portréty kreslím fixami, poté pastelkami a detaily dokončuji s pomocí bílé gelovky a černých linerů. Vznikne pak příjemně barevná a veselá kresba. A to, že miluji barvy, poznáte i na mé barevné hlavě. 

Kontakt:

Email: sarkaplasilova@seznam.cz

Tel.: 737 356 567

www.facebook.com/sarleyart

www.instagram.com/sarley4