Silvie Kořistková

"Má duše promluvila štětcem..."

Objevit v sobě nutkání něco vytvořit začíná vesměs cestou do svého nitra. Promlouváme s naší myslí a hledáme jiskru toho, co nás upoutá a nepustí. Cesta k sobě vede pro Silvii Kořistkovou skrze barvy, tvary a struktury. Její sny tisknou své tváře do pláten, kde jsou uzamčeny na věky.

Silvie maluje a tvoří od dětských let, ale jako výtvarnice vstoupila do světa artu se snahou sdílet své obrazy s širším publikem v roce 2018. Nejčastěji tvoří abstraktní malbu, kterou vnímá jako poznání, hledání harmonie a uvolnění. Malbou abstrakcí se pro ni zastaví čas a prostor kolem se sloučí s prostorem v jejím nitru. Abstrakce jsou tedy svědectvím rozhovoru s jejím podvědomím a působí proto osvobozeně, vyváženě s tendencí holistického obnovení.

Nejdůležitějším životním krédem pro Silvii je láska k přírodě. O té vyprávějí její portréty fauny, které nám umožní se zastavit a sledovat příběh ve tvářích povídajících o svých cestách skrze každodenní nástrahy a výzvy. Tuto velkou lásku také stvrzuje spoluprací s nadacemi pro záchranu životního prostředí, jak tomu učinila na příklad v projektu "Remembering Wildlife" pro záchranu goril v Kongu.

Téma "člověk" v její tvorbě také nezůstává pozadu a stává se přirozenou štací ve sledování svého okolí. Její nejnovější série obrazů "V odlescích měsíce" je věnovaná právě studii našich vnitřních pocitů, vášní a nejistot, ochuzených o hábit strojenosti a přetvářky, který nosíme během dne. Řeč těla nelže. Rozhodla se proto ztělesnit momenty, ve kterých se zamyslíme nejen nad sledovaným objektem, ale i sami nad sebou.

Velkému úspěchu se také těší její tvorba hudebníků ztvárněná metalickými pigmenty, kde se třeba žesťové nástroje blýskají opravdovým 24 karátovým zlatem aplikovaným na strukturu. Postavy tak ožívají a vystupují z plátna ve 3D.

Silvie Kořistková má svojí galerii a ateliér v Orlové a její díla jsou prezentována v několika sólových i skupinových expozicích v České Republice. Ve spolupráci se světovými etablovanými organizacemi jako jsou Saatchi Art (NY) a Singulart (Londýn, Paříž) dobývá mezinárodní prezenci a dostává se do podvědomí domácích i mezinárodních sběratelů. 

(Autor textu RDM 30.08.2021)

Výstavy:

2018: Autorská výstava kavárna Čauky Mňauky v Ostravě.

2019: Autorská výstava BEAUTY BODY CLINIC, ul. Kosmická v Praze

2019: Autorská výstava INNEX, ul. Pařížská v Praze

2019 - 2021: Stálá autorská výstava v ALO KAFE, ul. Ostravská ve Frýdku - Místku

2019 - 2021: Stálá autorská výstava v SKELET KAFE, ul. 28. října v Ostravě

2019 - 2021: Stálá autorská výstava v BE LOVELY, ul. Na Příkopě v Praze

2021: Mezinárodní výstava ART IN PRAGUE 2021 v Galerii U Zlatého Kohouta v Praze

Září - říjen 2021: Autorská výstava Galerie MonAmi, ul. Slezské náměstí v Bílovci

Kontakt:

tel: 00420 734 461 940

e-mail: skoristkova@seznam.cz

Instagram: @silviekoristkova

Facebook: @silviekoristkovaart

www.silviekoristkova.comHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.