Slávek Domes

Classic Oil Painting

Slávek Domes pochází z Kroměříže, malebného města na Moravě, kde vystudoval výtvarný obor na Základní umělecké škole a po letech se vrátil ke kresbě a malbě ve svém malém, domácím ateliéru.

V současnosti se věnuje především realistickému vyjádření portrétu a zátiší. Stále se vyvíjí v technice olejomalby, která je pro něj srdeční záležitostí. Jeho obrazy nesou především kontrast světla a temna s důrazem na barevnost, kompozici a prostor. Rád tvoří i velkoplošné malby na zeď v domácích a veřejných interiérech.

Od roku 2015 se účastní kolektivních výstav a veletrhů nejen doma ale i v zahraničí. Své práce poprvé představuje na samostatné výstavě v roce 2017.

Je aktivním členem Spolku přátel výtvarného umění Kroměřížska.

"Jsem realista a podle toho vypadá moje práce. Ve výčtu uměleckých kurzů a stáží nenajdete žádnou položku. Prostě se jen dívám, vnímám a maluji.... Obdivuji staré mistrovské obrazy ze kterých asi i podvědomě čerpám... Mými oblíbenci jsou Caravaggio, Georges de La Tour nebo Gerard van Honhorst. Přitahuje mě temno a hloubka s kapkou světla jako "naděje" ale určitě nejde o nějaký můj depresivní ventil. Rád si vybírám zajímavá témata a kompozice a snažím se do nich vnést i lehce ironickou rovinu. V poslední době mě oslovují i sociální náměty, ke kterým se snad časem dostanu. Malování je pro mě především zábavou, cestou k sebevyjádření a duševním orgasmem...."

Kontakt a prezentace:

slavek.domes@seznam.cz

www.obrazydomes.cz