Slyšeli jste o alternativních investicích? Nákup obrazů se vyplatí

Akcie, komodity, podílové fondy či nemovitosti a ještě by se nechalo jistě vyjmenovat mnoho dalších věcí a způsobů, jak investovat své peníze. Už jste se však někdy zamysleli nad alternativními investicemi, tedy investicemi např. do umění? Myslíte, že se do uměleckých děl současnosti úspěšně investovat nedá? Vyvedeme vás z omylu.

Umění jako byznys

Pro mnohé obchodníky je nákup umění byznysem stejně jako každý jiný. Při nákupu děl se řídí různými kritérii, mnohdy nenakupují díla podle vzhledu, ale právě kvůli předpokladu zhodnocení svých prostředků.

Jestli máte rádi pěkné věci, a toužíte se pustit do alternativního investování směle do toho. Investice např. do obrazů vám totiž nepřinesou jen zisk, ale i prožitek. Mnohým se tak podařilo skloubit svůj koníček s výdělkem peněz a to je vždy příjemné.

K nákupu nepotřebujete miliony

Dobrou zprávou je, že pokud chcete začít investovat nemusíte mít na účtu miliony a dokonce ani statisíce. Začít můžete i s poměrně malou částkou. Zaměřte se na díla současných autorů nestojí celé jmění a zisk z nich může být opravdu velký.

Počkáte-li při prodeji na příznivé podmínky, riziko ztráty bude mizivé

Bojíte se ztráty? Nemusíte. Důležité je počítat s tím, že hodnota díla nevzroste za pár měsíců. Mnozí si na zhodnocení svých investic musí počkat roky. I tady však platí staré známé přísloví "Trpělivost růže přináší" a tak téměř každý, kdo si počká na optimální podmínky na trhu získá investované peníze zpět a mnohdy i tučnou sumu navíc. Příklad můžete hledat v minulosti, kdy díla tehdy neznámých autorů musela dojít své slávy o mnoho desítek let později. Proto lze předpokládat, že tomu tak bude i nyní.


Druhým rokem spouštíme vánoční předprodej vstupenek na Ateliér ART Fest 2018. Dále pro Vás na webu připravujeme ke stažení dárkové poukazy, které budete moc věnovat svým blízkým zároveň se vstupenkou.