Soňa Krupičková

Bc. Soňa Krupičková

*21. 12. 1988, Třebíč

Studovala na Střední umělecko - průmyslové a technické škole ve Velkých Opatovicích, obor - umělecko-řemeslné zpracování kamene a keramiky - práce keramické a dále pokračovala na Univerzitě Palackého v Olomouci obor: Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání. Zde se věnovala tvoření v ateliérech: kresba, malba, fotografie, grafika, intermédia, modelování - sochařství, keramika, kov-objekt-šperk, textilní tvorba, ... Díky širokému záběru v oblasti výtvarné tvorby může čerpat ze svých zkušeností a není omezena pouze na jedno médium. Nicméně, v posledních dvou letech se věnuje zejména malbě, preferuje větší formáty pláten a malbu akrylovými barvamu. K aktivnímu tvoření se dostala díky "náhodě". Pracovala několik let v kanceláři, nějakou dobu i v květinářství (byl to její sen a chtěla si to vyzkoušet), ale nakonec se vrátila k tomu, co je jejímu srdci blízké a čemu se věnuje od malička. Jak sama říká, je za to každý den vděčná.

Inspiraci sbírá všude okolo, nejvíce z té oblasti, která je pro ni ze všeho nejdůležitější - příroda, Matka Země, zvířata a vzájemné propojení člověka s přírodou. Mezi její velmi oblíbené umělce patří nejen impresionisté - Monet, Renoir, Degas... Zároveň obdivuje Alfonse Muchu a další. Zaměřuje se na abstraktní malbu, kde si dynamicky, ale zároveň harmonicky hraje s barvami. Dává ve své tvorbě přednost svobodě, spontánnosti a energičnosti, na druhou stranu o svých námětech často i několik měsíců přemýšlí a až cítí, že je ten správný čas, vrhne se po hlavě do tvoření. Občas kombinuje realistický motiv s abstraktním pozadím. Když se jí někdo ptá, co dalšího bude tvořit, většinou odpoví, že podle toho, jak to bude cítit a co bude vnímat jako to pravé.

Říká o svých obrazech, že velmi oceňuje to, jaké na ně mívají pozorovatelé reakci, každý v nich vidí něco jiného, to, co je mu blízké, na co je naladěný... mnoho lidí vnímá hloubku a energii, kterou se do nich snaží pokaždé vložit, díky této zpětné vazbě vnímá, že to, co dělá, má smysl.

V případě zájmu o obrazy, prosím o kontaktování: tel. čísle: +420 724 658 821, email: jenniferm@centrum.cz, případně na FB stránkách: Soňa Art&Craft v messengeru, Instagram: sonamilackova.Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.