Tereza Kotek

"Barvy mě vždy fascinovaly... a to jak pohled na ně, tak i přímý kontakt s nimi. Je v nich těžko popsatelná síla, která mě vede k tomu, abych malovala zas a znova a objevovala je tak vždy o něco více.

V poslední době dělám převážně portréty - výraz tváře...hlavně oči...dokáže vyjádřít více, než slova a mě baví tyto okamžiky zachycovat a kombinovat přitom abstrakci s realitou.

Za mými obrazy není konkrétní příběh, spíše do nich dávám energie a momentální rozpoložení."

Narodila se v roce 1983 v Čechách, ovšem své dětství strávila v Dánsku. Vystudovala angličtinu na univerzitě v Ústí. Tvoří pod osobní značkou By Kotek.

Výtvarný rukopis Terezy Kotek je velmi výrazný a specifický. Dominují sytě barevné velkoformátové akryly na plátně, které svým rozmáchlým formálním projevem vzbuzují pocity harmonie a ryzí radosti.

Tematika je převážně figurální, převládají motivy fauny a portréty žen jejichž dominantou jsou oči a podmanivý pohled. Malířská technika vzbuzující dojem cákánců dává obrazům silnou dynamiku, která je umocněna živou a jasnou barevností, zejm. v sytě nápadných podkladech.

Tereziny obrazy jsou ideální volbou do moderních obytných interiérů protože prezentují průnik kvalitní malířské techniky s přitažlivým výrazem a jsou přesným vyjádřením těch uměleckých děl, která dokáží zpříjemnit a zútulnit živé prostředí.  

Odkaz na fcb By Kotek: https://www.facebook.com/ByKotekPaintings

https://www.artuare.cz