Tereza Podpinková - La Francheska art

Znáte to, když se procházíte lesem a jako jediná osoba se neustále rozplýváte nad barevnými kombinacemi listí a trávy, kmenů stromů a nebe, kontrastem probíhající veverky s kamením... A v ten moment vám dojde, že máte jedinečný pohled na svět a že vaše duše volá po uměleckém vyjádření?

Jmenuji se Tereza Podpinková a vystupuji pod uměleckým pseudonymem Francheska Pina - La Francheska art. Pocházím z Frýdku - Místku. Vystudovala jsem magisterský obor Fyzická geografie a geoekologie v Ostravě, avšak malba si i přesto zavolala mé srdce.

Umělecké obory mi byly vždy blízké. Staly se mým životem - začínaje tancem, poté psaním poezie a hudebních textů, a v posledních letech se věnuji právě malbě. Experimentuji a propojuji tyto jednotlivé směry. Ráda maluji abstrakce. Miluji to, co abstrakce představují - nekonečné možnosti a svobodu. Zbožňuji syté a pestré barvy, živost obrazů. Inspiraci hledám v přírodě, v barevných detailech každodenního života, v malbách mých oblíbených umělců jako je Vincent van Gogh, a v srdci. 

Může to znít jako klišé ale pravdou je, že když maluji, tak se nechávám vést svou intuicí a citem. Možná právě proto je mi blízká více abstraktní malba nežli realistická. Maluji akrylovými i olejovými barvami. Nedávno jsem objevila techniku pouring (lití akrylových barev), která se stala součástí mé umělecké tvorby. Ráda techniky střídám. Občas mám chuť barvy lít, být co nejvíce expresivní v daný moment, a občas vzít štětec a být k obrazu připoutaná na několik hodin, na několik dní. 

Maluji to, co vychází ze mě ale také to, co vychází z druhých. Dokážu se naladit na druhého člověka a obtisknout jeho energii na plátno. Je to pro mě magický rituál. Mimo prodeje svých obrazů, nabízím touto formou malby na zakázku.

Kontakt:

Email: podpinkovatereza@gmail.com

instagram: la_francheska_art

web: www.lafrancheska.cz (na stránkách nyní pracuji)Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.