Tereza (Teryll) Tomáštíková

Olomoucká malířka a kreslířka s chaosem v duši a akrylem ve vlasech.

Vlastním jménem Tereza Tomáštíková, původem z Prostějova.

Mimo své komiksové kresby a malbu interiérů (v Olomouci např. Naše Café, Axiom Pub, Citadela a U Magora) se věnuji primárně malbám, které popisují můj život s bipolární afektivní poruchou. Jsem věčný samouk a můj styl je silně inspirován americkým komiksem, což můžete pozorovat na ostrosti kreseb a silných linkách. I když se na první pohled může zdát, že pracuji s olejem, ve skutečnosti jde o vrstvení akrylu. Velmi ráda používám kontrastní barvy, které podtrhují dramatičnost a podstatu tématu, zobrazovaném v mých malbách. V těch figurují převážně ženské postavy zasazené do surrealistického prostředí, které popisuje konkrétní psychické rozpoložení.

Mým cílem je nejen kvalitní umělecká práce na zakázky, ale také přispět k destigmatizaci psychických poruch, a to pomocí přednášek, videí a výstav na toto téma. Svoje zkušenosti s touto duševní nemocí podrobněji rozebírám na svém YouTube TeryllART, kde se můžete nejen zapojit do diskuze na dané témata, ale také lehce nahlédnout do mého kreativního světa. Můj tvůrčí proces můžete dál sledovat na živých přenosech na Twitchi teryllart.

"O bipolární afektivní poruše se často říká, že v lidech probouzí kreativitu a podnikavého ducha. Život s touto duševní nemocí je pro mou tvorbu tou největší inspirací, která mi zároveň pomáhá vyrovnat se se svými démony, ale také uvědomit si vlastní sílu."

Kontakt:

web: www.teryll.art

FB: Teryll ART

IG: teryllart

YouTube: Teryll ART