Toužíte uspět ve světě alternativních investic? Pátrejte po neobjevených talentech


Chtěli byste investovat své peníze, ale nevíte do čeho? Grafy a tabulky pro vás nejsou a taky koho by to bavilo? Napadlo vás už investovat do umění? Nebojte se, pokud hodláte vstoupit do světa alternativních investic nemusíte být nutně milionáři. Úspěch vám přinesou znalosti.

Základem úspěchu jsou informace

Přijít rovnou z ulice do galerie, vybrat obraz, který se vám líbí, odnést si dílo domů a čekat až zbohatnete není dobrý nápad. Ačkoliv je umění vždy tak trochu emotivní záležitost a každému z nás se subjektivně líbí něco jiného, je dobré se před samotným nákupem na trhu s uměním zorientovat a případně se poradit s odborníkem.

O díle, které zamýšlíte koupit si toho zjistěte co nejvíc, stejně tak o jeho autorovi. Zajímejte se, kde autor vystavuje, kdo o něm píše, dostal-li se na nějaký veletrh a jak se o něm vyjadřují jeho kolegové z oboru. To může být mnohdy vodítkem k úspěchu.

Hvězdy našeho veletrhu najdete zde: Seznam vystavovatelů 2018


Nebojte se riskovat, nakupujte mladé umění

Investice do děl mladých umělců, je vždycky tak trochu riskantní, protože vám nikdo nemůže zaručit, zda se daný malíř proslaví či nikoliv. Dobrou zprávou je, že pořizovací cena těchto obrazů bývá nízká a naopak její nárůst může být opravdu vysoký. Proto pokud se vám nějaká taková malba líbí směle do její koupě, možná na ní vyděláte, případně se budete těšit z pěkného obrazu ještě dlouhá léta.

Neveřejnému trhu se vyhněte obloukem

Přemýšlíte, kde všude se nechá umění sehnat? Nejčastějším místem prodeje jsou galerie, ve kterých se prodávají obrazy přímo od autorů a vy se tak můžete stát prvním majitelem díla.

Další možností jsou aukční síně a online aukce s obrazy. Zajímavostí je, že nejvýnosnější bývá vždy první dražba obrazu, tedy prodej prvním majitelem.

Možná, že vás napadne v zájmu ušetření vlastní kapsy galerie nebo aukční síně obejít a ušetřit si tak placení provizí. Tomu se však vyhněte obloukem. Na neveřejném trhu se pohybuje mnoho podvodníků prodávajících falzifikáty.


Druhým rokem spouštíme vánoční předprodej vstupenek na Ateliér ART Fest 2018. Dále pro Vás na webu připravujeme ke stažení dárkové poukazy, které budete moc věnovat svým blízkým zároveň se vstupenkou.