cs

Valérie Vostřáková

Ráda bych se nejdříve trochu představila. Jmenuji se Valérie, nejsem Pražanda odkojena Vltavou, ale šťastně tady žiji již 30 let.

Jsem vystudovaný strojař, což pro ženskou možná není tolik typické. Technika a technicky výkresy mne bavili od dětství, proto kreslení tužkou mi bylo nejblíže.

Fascinovaly mě obrazy - naprosto neskutečná díla španělských hyperrealistických kreslířů. Před třemi lety jsem navštívila par kurzů kreslení, ale žádný mi nenabídl to, co jsem očekávala, byl to takový pokus - omyl. A tak jsem začala studovat jejich kreslení sama, za pomocí krátkých videí na internetu. Krůček po krůčku jsem se posouvala dopředu, a postupnou praxí se snažila své schopnosti rozvíjet.

Baví mě složité předlohy, kde je hodně detailů a struktur (látky, pokožky, srst zvířat atd.). Snažím se grafitovou tužkou, gumou a stínováním přidat svým obrazům barvu tak, aby bylo ihned zřejmé, že vlasy jsou rezaté nebo oči modré.

Hodně mně baví lidské emoce, proto vybírám předlohy nebo náměty emotivní a také s nějakým příběhem. Tak, aby má díla nebyla nudná jako obyčejné portréty nebo omalovánky, ale aby vyvolávali přinejmenším úsměv. Neustále se učím a trénuji, neustále se snažím o větší propracovanost svých tvoreb.

Kontakt:

tel.: 720072228

email: waleria@tiscali.cz

FB Valérie Vostřáková - Art

IG: val_art.officialHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.