VĚRA DUPYNOVÁ / SCHIGGY

Jmenuji se Dupynová Věra, narozena v roce 1981

v Rýmařově. V roce 2007-2010 jsem pracovala v místní knihovně, jako knihovnice, pracovní činnost jsem ukončila na vlastní žádost, z rodinných důvodů. Před tím, jsem byla na MD se synem a ještě dále, jsem studovala VOŠT v Brně, které jsem z důvodu těhotenství ve druhém ročníku přerušila. Následné přestěhování do Násedlovic mi již neumožňovalo navštěvovat denní studium na této prestižní škole.

Již jsem pracovala i jako prodejce v obchodě s textilem (2001,brigáda), úklid v Mosilaně (2002,brigáda),pracovník ostrahy (2000,1rok), 6měsíců jako číšnice (2000,brigáda), v alobárně a pekárně (1996,brigáda).
Dosažené vzdělání je střední s maturitou, Gymnázium Rýmařov. Zúčastňovala jsem se i různých výtvarných a literárních soutěží. Dále mám různá školení pro knihovníky, z nichž nejdůležitější s dosaženým certifikátem je Mediální výchova v Hodoníně. Také mám řidičský průkaz skupiny B, který jsem absolvovala na MD s prvním dítětem.
Kromě svých výtvarných kvalit, mohu nabídnout odbornou pomoc v oboru ručních prací, a to především postupů háčkování dekorací apod., či redaktorskou práci.

Řekla bych, že se umím pohyhovat v uživatelském prostředí windowsXP a windows7, pracuji s programy jako je word, openOffice, clavius, Adobe reader, internet - mozzilafirefox a explorer. Orientuji se v grafickém programu Adobe photoshope i PhotoFiltre StudioX, Zoner. Co je třeba, vždy se doučím.
Moji práci můžete shlédnout na www.facebook.com/dupynka.cz nebo www.dupynovavera.estranky.cz a na www.freshflesh.cz

je několik mých článků, recenzí či profilů. Dříve jsem sem tam ilustrovala povídky pro www.mfantasy.cz. Dnes přispívám svými kresbami do komiksu Hledači prvního kontaktu a Laserové dny pro Teodora Pravického, ilustruji básnickou sbírku pro Václava Fikara ml. . Také se zúčastňuji různých výtvarných soutěží, kde jsem se již

v Talent awards několikrát usmítila na prvním místě ve své kategorii.

Také jsem jednou ze zakládajících členů výtvarné skupiny Inspirace, kterou přivedl k životu Václav Fikar a dnes organizuje i každoroční ocenění Umělec roku.

V roce 2012-2014 jsem také provozovala prodejnu

s ochutnávkou Šalvějka v Násedlovicích. Tu jsem byla nucena ze zdravotních důvodů uzavřít (Hodginův lymfom). Dnes jsem po následcích léčby v invalidním důchodě 2.stupně s neuropatií.

A vlastně díky ní se v současné době živím jako výtvarnice v chráněné dílně EMIT-cz., kde kreslím každý den. Vyprávíme příběhy obcí, škol a dalších organizací, potiskem různých propagačních předmětů od omalovánek, přes trička až po magnety. Zamilovala jsem si kresbu linkou a tak svůj styl nazývám Lyrická perokresba.

Dalšími směry mé tvorby jsou : muralart ( Stavěšice, Dražůvky, Hodonín - Formanka), artchallenge ( Inktober, To Dáme, DTIYS...), charitativní projekty ( Šikana do klece sourozenců Ptáčkových, Inspirobox MOÚ, a další jsou v procesu...)

Také vystavuji své obrazy různě po republice - Praha, Rýmařov, Hodonín, Násedlovice, Žarošice, Mistřín, Pardubice a další místa mne čekají- Cheb, Brno...

Ale mé výtvarné ambice přetrvávají, je to můj velký sen - být uznávaná umělkyně. I přesto, že již mé snahy trvají několik let nevzdávám se, protože :

" Talent dává člověku křídla,

je jen na něm, jak vysoko se odváží vyletět."

No a já to zkouším.

Kontakt:

tel.: 608908157

e-mail: dupynka@seznam.cz

instagram: @schiggy.dupynka

www: https://dupynovavera.estranky.cz

instagram výtvarné skupiny: @inspirace1