Vladimír Burda

S fotoaparátem jsem se poprvé setkal ve čtvrté třídě s tehdy populární značkou Pionýr, dodnes si pamatuji přesně situaci po nafocení prvního filmu, jak jsem foťák otevřel abych, viděl, co jsem vyfotil. Od té doby uplynulo mnoho let a také mnoho zklamání což je asi pro amatéry typické. 

Já postupně jsem měl možnosti díky svým rodičům si vyzkoušet fotografování s fotoaparáty: Čajka, Elektra, Zenit, Flexaret, Praktika a P-Six. Své fotografie jsem si sám vyvolával, jak bylo tehdy běžné v bytové koupelně. Stále jsem zkoušel vymyslet tu svoji vývojku, která by předčila tovární R-06 a či Atomal. A to už byla doba převratných změn, které poznamenaly i moji další životní etapu. 

Ukončil jsem svojí profesi projektanta elektro, a i život v Praze. Což vyvolalo rozpad manželství a v rámci restitucí jsem se vrátil na rodnou usedlost. Následovalo přibližně desetileté období, kdy jsem se musel věnovat jiným problémům. Na fotografování nebyl čas ani finanční prostředky. V této době už úplně nastoupila digitální technologie, s kterou se učím dodnes. 

V současné době fotografuji se značkou Canon. Věnuji se převážně figurální tématice a vytváření ucelených foto příběhů na různá témata. Rovněž jako milovník koní se věnuji i tomuto tématu ale hlavně fotografuji svoji vlastní kobylku a situaci kolem ní.

Kontakt:

Telefon: 603 476 179

Email: burdavladimir@email.cz

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100013340924779Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.