Vladimír Váchal

Vladimír Váchal se narodil v Praze, avšak velkou část svého života prožil v Plzni. Svůj první obraz namaloval v patnácti letech, kdy dostal od své babičky malířské plátno. K jeho vlastnímu překvapení ho malba začala bavit natolik, že svůj tehdejší pokoj přestavěl na ateliér, a kromě pláten pomaloval i zdi. Svou první výstavu uspořádal v rámci dní otevřených dveří na Obchodní akademii Vinohradská, kde v té době studoval obor cestovní ruch.

Ačkoliv nikdy neplánoval přestat malovat, vysokoškolské studium jej na několik let od malby odpoutalo. V rámci Západočeské univerzity vystudoval fakultu právní i fakultu filozofickou, se zaměřením na oblast Blízkého východu. V průběhu studií se postupně k malbě obrazů vracel, avšak zahraniční studia v Islámské republice Írán, kde se věnoval studiu perského jazyka, jej znovu od tvorby oddálila.

Autor dlouhou dobu působil jako průvodce v oblasti Blízkého východu a tlumočník perského jazyka pro české velvyslanectví v Teheránu či české firmy zajímající se o íránský trh. Cestování se pro něj stalo nejen prací, ale i koníčkem, a tak kromě Íránu navštívil například Antarktidu, Náhorní Karabach či Severní Koreu.

Těžko říct, zda by se k malbě vrátil, kdyby svět nepostihla pandemie nemoci Covid-19. Stejně jako spousta dalších lidí ztratil možnost cestovat, průvodcovat a věnovat se tlumočení v rámci mezinárodního obchodu a mohl se tedy znovu začít věnovat malbě.

Během jara 2020 napsal svoji první knihu s názvem: Únosně výstřední a po večerech začal opět malovat. Umělecké tvorbě se rozhodl věnovat naplno a uspořádal tak několik výstav v rámci České republiky.

Jeho abstraktní obrazy jsou specifické ve dvou bodech:

1. všechny jeho dosavadní díla jsou namalována na zemi, nikoliv na stojanu,

2. jeho plátna jsou nejčastěji ve formátu čtverce, o němž autor s oblibou hovoří, jakožto o dokonalém a nejoblíbenějším geometrickém tvaru.

Kontakt:

FB: Vladimír Váchal

IG: vachal_vladimir

Email: vachal.vladimir@seznam.cz

www.vachal-vladimir.cz 

Tel: +420 604 614
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.