Výtvarné umění má v krvi každý

Nemusíte mít na stěnách vašeho bydlení Picassa ani Alfonse Muchu, abyste se považovali za člověka, který má cit pro umění. Výtvarné umění má totiž v krvi každý. Chce ho jen rozvinout. Nevěříte? A to jste v dětství v ruce nikdy nedrželi pastelku? Nikdy si na okraj poznámkového bloku nemalujete obrázek? Nikdy vás nenapadlo přihlásit se na kurz malování? Zajít do galerie? Umění je všude kolem nás. Stačí ho jen uchopit.

Kurzy malování povznesou vaši mysl, stejně tak i návštěva galerie

Že neumíte malovat? Nevadí! Stačí se přihlásit na kurz malování. S malířským plátnem a barvami můžete popustit uzdu své fantazii. Uvidíte, že pod dozorem lektora, bude výsledek stát za to. Možná zjistíte, že nějaký talent máte a malířský stojan s plátnem se objeví i u vás doma. Kurzy malování jsou dnes běžné. Kromě relaxace na nich můžete poznat nové lidi, s kterými si budete mít o čem povídat. Třeba spolu zajdete i do galerie, načerpat inspiraci. Právě návštěva galerií je druhým krokem, jak se uměním obklopit. Podívejte se na kulturní program ve vašem městě nebo v blízkém okolí. Není možné, že by se nenašel umělec, který by zrovna nepořádal svou uměleckou výstavu.

Skečnouting aneb výtvarné umění "na poradě"

Pokud patříte mezi kreativce, jen těžko vydržíte sedět s rukama založenýma. Téměř k nevydržení to pro vás musí být na dlouhých poradách. A ruku na srdce, že si při nich alespoň na okraje pracovních listů kreslíte malé obrázky? A víte, že už i toto umění má svůj vlastní název? Je to Skečnouting - tvorba vizuálních poznámek. Skečnouting můžete praktikovat, aniž byste uměli kreslit nebo měli nějaký talent. Vychází z tvorby jednoduchých obrazců, které pak dále rozvíjíte. Do obrázků a symbolů můžete dokonce skrýt celý obsah zasedání - hravě a kreativně.

A co vy a výtvarné umění?