Jablonecky

Výtvarník, autodidakt věnující se malbě od roku 1999. Výstavy maleb např. v Praze (2000), Vídeň (2001), v roce 2002 několika měsíční studijní cesta po Izraeli, kterou zakončily dvě výstavy v Metulle (North Israel). V roce 2005 souhrnná výstava prací z let 2000 - 2005, a to více než 300 obrazů vystavených najednou ve dvou galeriích a evangelickém kostele v Bílině. Stylem se pohybuje od realismu po abstraktní stylizace ovlivněné graffity stylem a kaligrafií. Věnoval se i street artu, tetování a designu originálních textilií. 

Od roku 2006 se zaměřil především na zakázkovou malbu a airbrush jako externí spolupracovník na designové úpravě auto-moto, tzv. custom painting, ...a zároveň se věnuje PC grafickému designu pro reklamní agenturu. 

Od roku 2010 se opět věnuje především volné malbě, a to jak pastelem, tak znovu i olejem a především akrylem. Vznikají jak plenérové, tak i ateliérové malby krajin a měst se zvláštní atmosférou. V poslední době maluje hlavně velkoformátové akrylové portréty ve stylu černobílého fotorealismu. Jeho obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Evropě, Izraeli, USA, Kanadě i Japonsku.

https://www.facebook.com/jablonecky

https://www.instagram.com/jabko_jablonecky/

E-mail: jablonecky@gmail.com ...a jabko.jablonecky@seznam.cz