Zuzana Bínová

*1988 Český Krumlov, žijící a tvořící v Českých Budějovicích

Můj příběh, jak jsem začala malovat, započal na počátku května 2013.

V červnu mě čekaly státnice (k završení studia na Jihočeské Univerzitě a k získání titulu Ing.) a já měla z intenzivních příprav hlavu plnou ekonomických teorií. Potřebovala jsem vypnout. Se štětcem v ruce jsme objevila svět klidu. Přes den učení, večer malování, den za dnem, týden po týdnu. Dnes s nadhledem říkám, že jsem inženýrka ekonomie, co se jednoho dnes rozhodla malovat :-)

Zaměřuji se na moderní umění a akty.

Nikdy jsem se nenavštívila kurz malování. Maluji, jak to cítím. Mám ráda jemné štětce, s nimiž jdou docílit téměř neviditelné tahy. Než začnu malovat, předchází tomu několik dní přemýšlení a představování, jak by výsledný obraz měl vypadat. Jaký bude motiv, jaké barvy použiji... Začnu malovat, až když se cítím opravdu připravená, jako bych cítila velkou zodpovědnost za použití každého plátna a toho co vytvořím. Snažím se, aby každý obraz měl svůj příběh, svůj důvod vzniku.

V roce 2014 jsme začali spolu s mým partnerem Lukášem Ardolfem, který je brašnář, vyrábět originální malované kožené výrobky. Je to dokonalé spojení kvality a umění.

Začátkem roku 2015 jsem se stala členkou Volného sdružení umělců Jižních Čech, které založil malíř Josef Balek z Velešína.

Když jsem koncem loňského roku (2016) balancovala, co mám v oblasti malování za sebou, napočítala jsem 85 obrazů a 29 výstav (kromě ČR i dvě v sousedním Rakousku).

Kontakt:

zuzana.binova@gmail.com

facebook.com/zuzana.binova.olejomalba