Zuzana Lednická

Pocházím z Mořkova, z krásné, malé obce v Moravskoslezském kraji, kde jsem žila od narození až do mých jednadvaceti let. Nyní bydlím v malé vesničce Nová Ves ve Východních Čechách, v okrese Rychnov nad Kněžnou, na krásném místě u lesa a rybníku.

MÁ PRAXE

Už od dětství mě bavila kresba především postav, ale i zátiší. Při volbě středoškolského studia jsem měla možnost navštívit Střední uměleckou školu sklářskou ve Valašském Meziříčí, která mě nadchla natolik, že jsem se rozhodla podat přihlášku a úspěšně jsem absolvovala talentové zkoušky.

Střední škola byla pro mne koníčkem, kromě kresby a malby v ateliérech jsem malovala i na sklo, naučila jsem se brousit sklo, pískovat sklo a fusing skla. V rámci praxe jsem získala i zkušenosti ve zdobení ručně malovaných vánočních baněk. Po střední škole jsem nastoupila do Mateřské školy, kde jsem vedla jeden rok děti ve výtvarné části dne a tvoření.

MÉ SOUČASNÉ UMĚNÍ

Po dlouhé prodlevě jsem se k umění vrátila až před pár lety, kdy mě zaujala ruční výroba a malba svíček, které jsem se tři roky věnovala jako vedlejší činnosti při mé práci a poté jsem oprášila malířský stojan a pustila se znovu do malby obrazů, protože je to pro mě úžasný odpočinek a relax. Nejoblíbenější technika byla vždy kresba tužkou, uhlem či rudkou, poslední dobou jsem začala pilovat více akrylovou malbu krajin a přírody, která mne nadchla a neskutečně baví.

Kontakt:

e-mail: z.lednicka@seznam.cz

tel: 739 468 136