cs

Adéla Jenková

Jako malá jsem si vyzkoušela různé techniky kreslení i malování, ale nakonec jsem si vybrala olejomalbu, u které jsem zůstala. Je to má nejoblíbenější technika. Miluji tu vůni barev a jejich barevnou intenzitu. Teď už se ale nevěnuji jen olejomalbě. Poslední roky se také snažím proniknout do kouzel akvarelu a letos začínám i s akrylem

Srdeční záležitostí jsou pro mě abstrakce. Naplňují mě a nabíjí neuvěřitelně pozitivní energií. Je to pro mě relax, meditace i terapie. Nesoustředím se na nic, vypnu a užívám si to. Ráda vymýšlím různé barevné kombinace. Většinou dopředu ani nevím, jakou barvou začnu, jaký udělám tah… Prostě nic neplánuji a jsem ve svém světě. Vezmu plátno nebo papír a začnu s barvou, na kterou mám zrovna náladu. Maluji prostě to, co cítím. Olejem velmi ráda tvořím prsty nebo různými předměty, kterými roztírám barvu. V případě akvarelu většinou jen rozpíjím barvy do mokrého papíru a pak dokresluji to, co vzniklo. Je to intuitivní vyjádření nitra.

Většina mých obrazů je bezesporu ovlivněna cestováním a delšími pobyty v zahraničí, například ve Španělsku, Americe a Kanadě. Mým nejoblíbenějším biotopem je však voda, a tak moc ráda maluji to, co ve mně vyvolává a to, co se pod ní skrývá. Nejúžasnějšími zážitky i zkušenostmi zároveň pro mě tak byla Havaj, Indonésie, ale i ženské vodní pobyty v Česku. Oceán, moře, ale i sladká voda mají pro mě neskutečnou hodnotu, sílu a jsou zdrojem tajemna. A proto mi poskytují nekonečnou inspiraci.

Poslední roky je moje tvorba také ovlivněna krajinou okolo mě. Krajinou Broumovska, kde jsem doma, a kde to mám moc ráda. Baví mě zachytávat atmosféru našeho kraje s lesy, kopci, skalami a proměnlivým počasím. Nejde mi však o čirý realismus. Pojmenovala bych to spíš scifi-realismus. V těchto obrazech je zachyceno vždy nějaké místo a ještě to, jak ho vidím já. V naše kraji jsem již měla 3 výstavy a byl to pro mě velký zážitek. Je to opravdu naplňující když mohu lidem ukázat, jak vidím svět okolo.

Některými oskenovanými obrázky nechávám potisknout odolné plecháčky. Můžete je spatřit i na pohledech a v kalendářích. Těmi abstraktnějšího rázu nechávám potisknout ručně šité voděodolné batohy a kabelky ze zbytků stanoviny. Maluji i jiné věci na přání. Nově jsem se dala do pomalovávání kšiltovek.

Kontakt:

FB: • ADA ART• 

IG: adela.k_art

Fler: ADA ART 

e-mail : jenkova.adela@seznam.cz

web: https://www.adaart.cz

tel:  773 628 887