cs

Aneta Bittnerová

Jsem Aneta Bittnerová, narodila jsem se v roce 1986 a pocházím z Olomouce. Vystudovala jsem řezbářskou školu v Tovačově a uměleckému řezbářství se věnuji dodnes. Pracuji v archivu a většinu volného času se zabývám tvorbou, ať už je to řezba nebo psaní. Když jsem měla nedávno tvůrčí krizi, automaticky jsem sáhla po pastelkách a nakreslila pár zvláštních obrázků, které by se daly nazvat intuitivními nebo harmonizačními - a objevila tak v sobě další tvůrčí činnost. 

 Vyřezávám z lípy převážně portréty a figurální reliéfy. Nedávno jsem vytvořila trilogii, kterou jsem nazvala Dualita, kde jsem se inspirovala japonskou tématikou. Účelem bylo vyjádřit, že svět není černobílý a vše, stejně tak i my lidé, máme své stinné i světlé stránky a že právě tak je to v pořádku. Jaká by to byla nuda, kdyby bylo vše jen světlem prozářené. Mimo jiné miluji zvířata a přírodu, a tak jsem vyřezala i pár portrétů psích mazlíčků a krajin. 

 Psaní mě baví z toho důvodu, že tam mám naprostou svobodu a je jen na mě jaké prostředí a postavy si v imaginárním světě vytvořím. Zatím jsem si vydala loni prvotinu s pár výtisky, ale už mám rozpracované další dva texty, které jsou zase posunuté o kousek dál díky nabytým zkušenostem z první práce. Co k tomu dodat, práce, která mě baví, je moc a času málo, ale s tím má "potíž" jistě každý umělec, kterého takzvaně políbí múza. Budu ráda, když má díla zaujmou a taktéž oko potěší.

Mé řezbářské práce a další informace najdete na stránkách www.viktorier.cz, www.viktorier.webnode.cz

Spisovatelské pokusy a úryvky z knihy najdete na www.anetinblog.estranky.cz

A můžete mě vidět a kontaktovat na Facebooku: Anetin blog o psaní


Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.