cs

BEATA ATAEB

Dobrý den, mé jméno je BEATA a kdekoliv, kde je to možné uvádím místo příjmení pseudonym ATAEB.

Je mi 33let a poslední 3roky bydlím ve východních Čechách ve městě Kostelec nad Orlicí.

Umění vnímám a miluji ne, jako umělkyně, ale jako obdivovatelka různorodých uměleckých směrů, které ve mně zanechají nějaký pocit, umožní mi zážitek, or mě donutí přemýšlet.

Nejsem sochařka ani malířka. Jsem holka, co vytvořila projekt, který si našel a stále hledá své lidi kteří v něm vidí smysl stejně, jako já. Díky jejich podpoře mám odvahu a užívám si tuto uměleckou cestu.

Byla jsem kreativní dítě a zůstalo mi to. Později mě začali bavit plastické obrazy a do dnes mě baví objevování různých technik a materiálů na tvorbu prakticky čehokoliv. Své zálibě jsem se nějak intenzivně nevěnovala. Moje tvorba neměla žádný směr, tvořila jsem čistě pro radost a únik z reality.

Veřejně vytavit svůj první plastický obraz dámského klína, mě inspirovala výzva daného tématu "ZROZENÍ" na umělecký festival v Josefově. Velký obraz s malou vulvou, která měla uprostřed zrcátko vysel ve staré budově vojenské nemocnice přímo naproti schodům a bylo to neskutečné, plné různorodých reakcí během výstavy i dlouho po ní. Mimo obrovské radosti ve mně zůstali i otázky, které mě začali bavit.

O několik let později občasných odlitků klínů, jako tajných dárků apod. přišla druhá výzva ke společné výstavě v Rychnově nad Kněžnou. V úplně jiném prostředí obraz zlaté vulvy obletěl pozitivně, i negativně, ale hlavně s velkým zájmem město, stejně jako tenkrát. Byl to pro mě impuls, začít pracovat na své první výstavě v nedohlednu a vytvořit tak projekt A.C.A.B.

"All clitoris are beautiful", který Vám chci představit.

Můj cíl je vystavit 30.. 40.. 50 odlitků dámských klínů v rámech stejné velikosti pro zvýraznění velikosti každého reliéfu. Vybočit od předdefinovaných vzorů krásy, která nás obklopuje. Chci ukázat, že dámské klíny nejsou stejné a přesto jsou všechny krásné!